Advertisement

Ekonomi Bakanlığı'ndan yapılan basın duyurusunda dün Bakan Mustafa Elitaş ile TCMB Başkanı Murat Çetinkaya arasında gerçekleşen görüşmenin sadece bir nezaket ziyareti olduğu ve bu görüşme üzerine "gerçeği yansıtmayan bazı haberler" yapıldığı belirtildi.

Bakanlıktan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, TCMB Başkanı Murat Çetinkaya'nın Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'ı ziyaret ettiği ve konuşmada ön plana çıkan konuların faiz indirimi ve genel ekonomik konjonktür gibi başlıklar olduğu belirtilmişti.

Ekonomi Bakanlığı'nın bugün yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Ekonomi Bakanımız Sayın Mustafa Elitaş ile Merkez Bankası Başkanı Sayın Murat Çetinkaya arasında 2 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşen görüşme sadece bir nezaket ziyareti mahiyetindedir. Görüşme içeriğine dair gerçeği yansıtmayan bazı haberler nedeniyle açıklama yapma gereği duyulmuştur."

Dün yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti: "Merkez Bankası Yeni Başkanı Çetinkaya, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ı Ziyaret Etti. Geçtiğimiz ay Merkez Bankası başkanlığına atanan Murat Çetinkaya, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ı makamında ziyaret etti. Gerçekleşen nezaket ziyaretinde genel ekonomik konjonktür, faiz oranlarında indirim ve diğer ortak politikalar ön plana çıkan başlıklar oldu; bu konularda atılacak adımlar için istişareler yapıldı."