Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 23 Mayıs Pazartesi

1- Dünya İnsani Zirvesi

- Küresel insani yardım sisteminin masaya yatırıldığı Dünya İnsani Zirvesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 60'a yakın devlet ve hükümet başkanının katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştiriliyor.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda heyet başkanları onuruna akşam yemeği verecek.

(İstanbul/20.30)
- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Acil Durumlarda ve Uzun Dönemli Krizlerde Eğitim" konulu özel oturuma katılacak, UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova ile görüşecek.

(İstanbul/16.00/18.30)

- Dışişleri Bakanlığınca düzenlenen TİKA, AFAD, Türk Kızılayının çalışmalarını yansıtan, Anadolu Ajansı fotoğraflarının yer aldığı, video ve interaktif alanlarla desteklenen "İnsanlık İçin Birleşen Millet, Türkiye" sergisi, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda açılıyor.

(İstanbul/09.00)

- Zirve kapsamında "Doğu-Batı Orkestrası", Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda konser verecek.

(İstanbul/18.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Kongre Merkezinde "Acil Durumlarda ve Uzun Dönemli Krizlerde Eğitim" konulu özel oturuma katılacak, UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova ile görüşecek.

(İstanbul/16.00/18.30)

2- Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 169. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'e çelenk koyma törenine katılacak.

Ankara/09.00)

EKONOMİ

1- Türkiye İstatistik Kurumu, mayıs ayına ilişkin Tüketici Güven Endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani Ahmedzai, Tahran'ı ziyaret edecek, İran, Hindistan ve Afganistan'ın liderleri arasında Çabahar Limanı'yla ilgili işbirliği anlaşması imzalanacak.

(Tahran)

2-Yemen'deki gelişmeler izleniyor.

(Sana/Taiz/Aden)

3- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

(Şam/Lazkiye/Halep/İdlib)

4- Güney Kıbrıs Rum kesiminde yapılan milletvekili seçimlerinin ardından gelişmeler takip ediliyor.

AA