Advertisement

İstanbul'daki terör saldırısında yaralananları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan çıkışta yaptığı açıklamada teröristlere karşı mücadelenin devam edeceğini söyledi. Erdoğan, "Şunu çok açık net söyleyeyim. Yani terör örgütünün özellikle sivil polis veya sivil asker bu tür ayrımı bizi pek bağlamaz. Sonunda şehit olan insandır ve bunların bu yaptıkları insanlara karşıdır.

Bizim askerimizin de polisimizin de köy korucumuzun da görevi nedir? Bu ülkede can, mal güvenliğini sağlamaktır. Bütün milletin aslında güvenliğini sağlamaktır. Bu güvenliği sağlamakla yükümlü insanlara karşı bu adımlar, bu terör eylemleri yapılmaktadır. Bunun affedilir, bağışlanır yanı yoktur. Teröristlere karşı da biz mücadelemizi de sonuna kadar yılmadan, usanmadan vereceğiz." yorumunu yaptı.

"Hazırlıklı olmalıyız"

Başsavcılığın  bölgede çalışmalarını yaptığını belirten Erdoğan, "Gerek 7 şehit polisimiz, 4 sivil şehidimizle alakalı da onlarla ilgili şu anda bütün adli işlemler devam ediyor." diye konuştu.

Teröristten her zaman her yerde bu tür şeyleri bekleyip ona göre de hazırlıklı olunması gerektiğini belirten Erdoğan "Yani hiçbir zaman terörist uyur diye bir şey yok. Terörün nerede, ne zaman, neyi patlatacağı da belli olmaz. Onun için de bizler de her türlü tedbiri alıyoruz, almaya devam edeceğiz." dedi.