Advertisement

ABD hisse senetleri, borçlanma maliyetlerinin ılımlı büyümeyle bir süre daha düşük kalacağı beklentileriyle yükseldi. S&P 500 Endeksi rekor seviyesine daha da yaklaştı.

Düşüşteki dolardan faydalanan şirketler en güçlü kazançları sergilerken, ham madde ve sanayi şirketleri kazançlara öncülük etti. Caterpillar Inc. yüzde 1.7 yükselerek, iki ayın en uzun kazanç serisini genişletti ve bakır madencisi Freeport-McMoRan yüzde 3.1 yükseldi. Enerji üreticileri, petrolün 10 ayın zirvesine tırmanmasına rağmen, gün içindeki rallisini sildi.

S&P 500, New York'ta saat 16:00 itibariyle yüzde 0.3 yükselerek 2,119.12 puana ilerledi ve 21 Temmuz 2015'ten beri en yüksek seviyesine geldi. Endeks tüm zamanların zirvesinden ise yüzde 0.6 uzakta.

South Carolina'da Greenwood Capital Associates'in şef yatırım yetkilisi Walter Todd, "Piyasa ne olursa olsun, yükselme isteğini sürdürüyor." dedi ve "Beklenti oldukça kötü ve piyasa çoğu insana en büyük acıyı vermeye meyilli. Ve çoğu insan düşük ağırlıkta ya da piyasanın dışında görünüyor." diyerek görüş bildirdi.

(23:05'te güncellendi)