Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 9 Haziran Perşembe

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, efsane boksör Muhammed Ali için ABD’nin Louisville kentinde, İslami usüllere göre düzenlenecek cenaze törenine katılacak.

(Louisville)

2- Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ayrı ayrı, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ile Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ü ise birlikte kabul edecek.

- Yıldırım, Memur Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyet ile görüşecek, ASKON'un Haliç Kongre Merkezi'nde düzenleyeceği iftar programına katılacak.

(Ankara/11.00/12.00/13.00/14.45/ İstanbul/20.43)

3- CHP Merkez Yönetim Kurulu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplanacak.

(Ankara/11.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğünce düzenlenen İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı'nın açılış programına katılacak.

(İstanbul/10.30)

2- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İNTES tarafından düzenlenen iftar programına iştirak edecek.

(Ankara/20.20)

3- TBMM Genel Kurulu'nda, bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin kanun tasarıları görüşülecek.

(TBMM/14.00)

4- TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda, Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine başlanacak.

(TBMM/15.00)

EKONOMİ

1- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci̇, Deni̇zli̇ Ti̇caret Odası ve Deni̇zli̇ Sanayi̇ Odası Yöneti̇m Kurulu üyeleri̇ ile Türki̇ye Müteahhi̇tler Bi̇rli̇ği̇ Başkanı Mi̇that Yeni̇gün ve Yöneti̇m Kurulu üyeleri̇ni̇ kabul edecek.

(Ankara/10.30/14.30)

2- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Eğitim Vakfı'nın düzenlediği iftar programına katılacak.

(İstanbul/20.43)

3- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Toplantısı'na katılacak.

(Ankara/11.00)

4- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Avrasya Tüp Tünel şantiyesinde incelemelerde bulunacak, bakanlık personeliyle iftar yapacak.

(İstanbul/13.00/Ankara/20.30)

5- TÜİK, finansal yatırım araçlarının mayıs ayı reel getiri oranlarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Polonya’nın ev sahipliğinde Varşova’da yapılacak Türkiye, Polonya, Romanya Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak.

(Varşova)

2- Yemen'deki gelişmeler izleniyor.

(Sana/Taiz/Aden)

3- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

(Şam/Lazkiye/Halep/İdlib)

GÜNCEL

1- Sinema oyuncusu Tanju Gürsu'nun cenazesi, öğle namazını müteakip Teşvikiye Camisi'nde kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

(İstanbul/13.30)

AA