Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 10 Haziran Cuma

1- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ile TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes ve beraberindeki heyeti ayrı ayrı kabul edecek.

- AK Parti Van İl Başkanlığını ve Valiliği ziyaret edecek Yıldırım, Kinyas Kartal Bulvarı'nda düzenlenecek toplu açılış ve temel atma törenine katılacak, ardından vatandaşlarla iftarını açacak

(İstanbul/11.00/12.00/Van/16.00/17.00/18.00/19.38)

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mardin'in Midyat ilçesindeki terör saldırısında şehit olan polis memuru Nefize Özsoy'un cenaze törenine katılacak.

(Edirne/13.20)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Beyoğlu Belediyesi tarafından Taksim Meydanı'nda düzenlenecek iftar programına katılacak.

(İstanbul/20.44)

2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Kadıköy İmam Hatip Okulları Mezunları Derneğinin 41 senelik geleneksel "Kardeşlik İftarı" programında yer alacak.

(İstanbul/20.44)

3- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Sur Eylem Planı Bilgilendirme Toplantısı'na katılacak, iftar programına iştirak edecek, partililerle buluşacak.

(Diyarbakır/16.00/19.45/20.45)

4- Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, turizm sektörü temsilcileriyle bir araya gelecek, düzenlenecek basın toplantısına katılacak.

(İstanbul/16.30)

5- TBMM Milli Savunma Komisyonunda, Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülecek.

(TBMM/11.00)

6- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Üsküdar'da düzenlenecek Hukukçular Derneği Geleneksel İftarı'na katılacak.

(İstanbul/20.44)

EKONOMİ

1- TÜİK, Türkiye ekonomisine ilişkin ilk çeyrek büyüme rakamlarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Hollanda’nın Lahey kentinde Senato Başkanı Ankie BroekersKnol ile görüşecek, Dışişleri Bakanı Bert Koenders’in vereceği çalışma yemeğine katılacak.

(Lahey)

2- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Başbakan Hüseyin Özgürgün tarafından ayrı ayrı kabul edilecek, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun ile görüşecek.

- Zeybekci, 40. KKTC Uluslararası Fuarı'nın açılışına katılacak, Bakan Atun'un vereceği iftar yemeğine iştirak edecek.

(Lefkoşa)

3- Fransa'da hükümetin kanunlaştırmaya çalıştığı iş yasasına ilişkin grevlerin yansımaları takip edilecek.

(Paris)

4- Suriye iç savaşında rejim ve Rusya’nın hava saldırıları, Halep ve Fırat nehrinin batısında yoğunlaşan çatışmalar ile diğer iç gelişmeler takip ediliyor.

(Halep/İdlib/Şam/Hums)

5- Irak'ın başkenti Bağdat'ta Sadr Hareketi lideri Mukteda Sadr yanlıları hükümet karşıtı gösteri düzenleyecek.

(Bağdat)

6- Yemen'deki gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

GÜNCEL

1- Muhammed Ali son yolculuğuna uğurlanıyor

- Louisville kentinde bulunan KFC Yum! Center'da yapılacak ve İmam Zaid Şakir'in yöneteceği cenaze töreninde aile üyeleri, farklı dinlerden temsilciler ile eski ABD Başkanı Bill Clinton konuşma yapacak.

- Törenin ardından Muhammed Ali, Cave Hill mezarlığında toprağa verilecek.

(Louisville)

AA