Advertisement

Halk Bankası Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, Banka'nın ABD'de yürütülmekte olan soruşturmaya dahil edildiği yönünde basında yer alan iddialar reddedilirken, Banka'ya yönelik herhangi bir inceleme talebinin bulunmadığı ve Banka'nın herhangi bir inceleme ya da soruşturmanın tarafı olmadığı belirtildi.

Halk Bankası'ndan KAP'a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bazı basın yayın organlarında, İranlı bir firmanın Uzakdoğu'daki bir bankadaki alacağının transferine Bankamızca aracılık edildiği ifade edilerek ABD'de yürütülen bir soruşturmaya Bankamızın dahil edildiği belirtilmek suretiyle Bankamızın güven ve itibarını sarsıcı, kamuoyunu ve yatırımcıları yanıltıcı nitelikte haberler yapılmaktadır.

Haberlere konu işlem için Bankamızın aracılık yapması söz konusu olmadığı gibi haberde adı geçen bankayla hesap ilişkimiz dahi bulunmamaktadır. Habere konu soruşturmayla ilgili olarak Bankamıza yönelik herhangi bir inceleme talebinin bulunmadığı ve Bankamızın herhangi bir inceleme ya da soruşturmanın tarafı olmadığı hususu daha önce çeşitli kerelerce özel durum açıklaması yoluyla kamuoyuna duyurulmuştur.

Sonuç olarak; konuya dair sadece Bankamızca yapılan açıklamaların dikkate alınmasını, Bankamızın güven ve itibarını sarsıcı ve yanıltıcı nitelikteki haberlere itibar edilmemesini, bu asılsız haberleri yapan ve yayılmasına vesile olanlar hakkında yasal yollara başvurulacağını kamuoyunun ve yatırımcıların bilgisine önemle arz ederiz."

BU HABERE YORUM YAZ
 
10 Haziran 2016 Cuma, 16:45 Misafir umarız öyledir yoksa durum çok vahim