Advertisement

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, güven mektubu sunacak Irak'ın Ankara Büyükelçisi Hisham Ali Akbar İbrahim Al-Alawi ve Estonya'nın Ankara Büyükelçisi Marin Mottus'u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ayrı ayrı kabul edecek.

- Erdoğan, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı kabul edecek, ardından büyükelçiler ve DEİK İş Konseyi Başkanları ile iftar yapacak.

(Ankara/14.00/14.45/16.30/20.27)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Basın İlan Kurumu tarafından düzenlenen programda "Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi" alan gazeteci adaylarının sertifika töreni ile Ordulular İftar Programı'na katılacak.

(İstanbul/15.00/20.46)

2- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, İNTES Mesleki Yeterlilik Merkezi İktisadi İşletmesini ziyaret edecek.

(Ankara/11.00)

3- TBMM Genel Kurulunda, Maarif Vakfı Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek.

(TBMM/14.00)

EKONOMİ

1- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, TİGEM Mahmudiye tesislerindeki "tarım ve hayvancılık" konulu toplantıya katılacak, Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, Eskişehir Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgesinin iftarına iştirak edecek.

(Eskişehir/16.30-20.37)

2- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, MÜSİAD Mersin Eğitimde Başarı Ödül Töreni'ne iştirak edecek, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni ve iftar programına katılacak.

(Mersin/15.30/17.00/18.30)

3- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bilkent Otel'de HAVELSAN'ın düzenlediği 5G Çekirdek Ağ Zirvesi'ne iştirak edecek.

(Ankara/09.00)

4- TÜİK, mart ayı işgücü istatistiklerini açıklayacak, "Satınalma Gücü Paritesi (Geçici Sonuçlar) 2015” haber bültenini yayımlanacak.

(Ankara/10.00/12.00)

5- Maliye Bakanlığı, mayıs ayı bütçe gerçekleşmelerini duyuracak.

(Ankara/11.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sri Lanka’da resmi temaslarda bulunacak.

(Kolombo)

2- Almanya Başbakanı Angela Merkel, Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili ile bir araya gelecek.

(Berlin)

3- Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, İranlı mevkidaşı Cevad Zarif ile görüşecek.

(Berlin)

4- Suriye iç savaşındaki gelişmeler izleniyor.

(Şam/Lazkiye/Halep/İdlib)

5- Yemen'deki gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

AA