Advertisement

ABD hisse senetleri, S&P'yi üç haftanın düşüğüne gönderen dört günlük düşüşün ardından, Fed toplantısından çıkacak karar öncesi yükseldi.

S&P 500, New York'ta saat 09:32 itibariyle yüzde 0.2 yükselerek 2,079.86 puana geldi ve Şubat ayından beri en uzun kayıp serisini durdurmaya yöneldi. Endeks dün üç hafta sonra ilk defa son 50 gündeki ortalama fiyatının altına düştükten sonra, bugün tekrar o fiyatın üzerine tırmandı.

New York'ta Williams Capital group LP'den Stephen Carl, "Son dört seansın ardından biraz sıçrama görüyoruz." dedi ve "Yatırımcılar Fed kararı öncesi pozisyonlarını alıyor. Herhangi bir şeyin değişeceği görünmüyor ve bu da olumlu bir durum olabilir. Tabi ki, yatırımcıların bir gözü de Brexit kararında." diyerek görüş bildirdi.

Hisse senetleri, düşük faiz ve ılımlı ekonomik büyümeye yönelik iyimserliğin endeksi 11 ayın zirvesine çıkarmasından sadece birkaç gün sonra, İngiltere'deki referandumdan çıkabilecek olası ayrlık kararının piyasaları ürkütmesiyle, bu hafta düştü. Fed'in bugünkü toplantısında faiz oranını değiştirmemesi beklenirken, yatırımcılar bir sonraki faiz artırımının zamanına dair ipuçları endinmek için, merkez bankasının ekonomik tahminlerini ve Başkan Janet Yellen'ın toplantı sonrası açıklamalarını inceleyecek.