Advertisement

Dünkü hızlı yükselişin ardından gelişen ülke varlıkları bugün yükselişin bir kısmını geri verdi. Borsalar dün yaklaşık 3 ayın en büyük artışını kaydetmişti. Gelişen para birimleri ise yatay seyretti.

MSCI Gelişen Piyasalar Endeksi %0.2 yükseldi. Endeks dün %1.9 oranında yükselmişti. Enformasyon teknolojisi hisseleri en büyük artışı kaydetti.

Filipin borsası %1.2 ile Asya'da en büyük artışı kaydetti. Çin'de Şanghay Bileşik Endeksi %0.3 arttı ve üçüncü günde de yükseldi. Bu, 2 aydan fazla süredeki en uzun süreli artış oldu.

Hong Kong'ta Hang Seng China Enterprises Endeksi %0.4 arttı.

PARA BİRİMLERİ

MSCI Gelişen Piyasa Kur Endeksi geçen 2 günde %1.1 yükselişin ardından ufak değişim kaydetti. Güney Afrika Randı %0.3, Malezya ringiti ve Türk Lirası %0.2 değer kazandı.

Çin'de 10 yıllık tahvil faizleri 2 baz puan artışla %2.96 oldu. Seul'deki Hyundai Futures'ta kur analisti olan Chung Sung Yoon "Brexit endişeleri bir nebze azaldı, şimdi piyasalarda bu iyimserliğin yansımasını görüyoruz" dedi.

Brexit anketleri gitme ve kalma taraftarlarının yakın olduğunu gösterse de piyasalar İngiltere'nin AB'de kalmasını bekliyor.

Öte yandan Fed Başkanı Janet Yellen'in bu akşam ve yarın akşam ABD Senatosu'nda yapacağı konuşma piyasaların radarında olacak.