Advertisement

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Bakanlık yetkililerinin, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's heyeti ile görüşmesinde, özellikle Orta Vadeli Program (OVP) hedeflerinde revizyona gidilmesinin düşünülmediğinin vurgulandığını bildirdi.

Elvan, yaptığı açıklamada, Kalkınma Bakanlığı yetkilileri ile Moody's heyeti arasındaki görüşmenin, son derece olumlu bir havada gerçekleştiğini belirtti.

Görüşmede, Moody's heyetine OVP, yapısal reformlar, yatırım ortamının iyileştirilmesi, makroekonomik gelişmeler ve öncelikli dönüşüm programları konuları hakkında bilgi verildiğini ifade eden Elvan, özellikle OVP hedeflerinde revizyona gidilmesinin düşünülmediği ve mevcut hedeflerinin korunduğunun vurgulandığını bildirdi.

Elvan, Moody's heyetinin de Bakanlık yetkililerine görüşmeden duydukları memnuniyeti ifade ettiklerini kaydetti.

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kalkınma Bakanlığı ile Moody's arasında bir görüşme gerçekleşmiştir.

Son derece olumlu bir havada  gerçekleşen görüşmede Moody's heyetine orta vadeli program, yapısal reformlar, yatırım ortamının iyileştirilmesi, makroekonomik gelişmeler ve öncelikle dönüşüm programları konularında bilgi verilmiştir.

Özellikle orta vadeli program hedeflerinde revizyona gidilmesinin düşünülmediği, mevcut hedeflerin korunduğu vurgulanmıştır.

Moody's heyeti görüşmeden duydukları memnuniyeti ifade etmişlerdir."