Advertisement

ABD hisse senetleri, Walt Disney Co. ve Ralph Lauren Corp.'un da dahil olduğu bir takım şirket karlarıyla dalgalandı. S&P 500 tüm zamanların zirvesine yakın seyretti.

S&P 500, dün ikinci gününde de hafif değiştikten sonra, New York'ta saat 09:32 itibariyle yüzde 0.1 yükselerek 2,183.17 seviyesine geldi. 

Münih'te UniCredit Bank AG stratejisti Christian Stocker, "Kar sezonu çok sağlamdı. Yatırımcıların da ihtiyacı olan şey buydu ancak gelir büyümeleri hala düz." dedi ve "Rekor seviyelerde, hisse senetlerinin değerlemeleri çok yüksek ve yatırımcılar dikkatli olmalı. Piyasa genel olarak defansif hisseler tarafından yukarı çıktı ve bu da uzun sürecek bir trend değil. Güçlü ekonomik büyümeye ihtiyacımız var." diye konuştu.

S&P 500 yıllık yükselişini yüzde 6.7'ye çıkarttı ve değerlemeler gelişen ekonomik veri ve şirket karlarının çoğunlukla beklentileri aşmasıyla tahmini kazançlar bazında on yılı aşkın sürenin zirvesine geldi. Yine de endeks, 2014'ten beri en uzun serisi olan arka arkaya 22 gündür yüzde 1'den fazla oynamadı. Fiyat değişimlerinin eksikliği, CBOE Volatilite Endeksi'ni iki yılı aşkın sürenin düşüğüne gönderdi.