Advertisement

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde devlet hastanesi yakınında polis servis aracının geçişi sırasında PKK'lı teröristlerce yol kenarına park edilen bomba yüklü aracın infilak ettirildi. Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, saldırıda 1 polisin şehit olduğunu, 2 sivilin hayatını kaybettiğini, 5 polisin de yaralandığını söyledi. 

DİYARBAKIR'DA 5 ÖLÜ

Diyarbakır merkezde de tarihi On Gözlü Köprü yakınlarında da polise ait servis aracının geçişi esnasında PKK'lı teröristlerce bombalı saldırı gerçekleştirildi. 

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada "Sur ilçesindeki saldırıda 5 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 5'i Polis memuru olmak üzere toplam 12 kişi yaralanmıştır" denildi.

Saldırının ardından bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

BİTLİS'TE BOMBALI ARAÇ BULUNDU

Bitlis'in Tatvan ilçesinde de sahte plakalı bomba yüklü minibüs ele geçirildi. Alınan bilgilere göre, vatandaşların ihbarını değerlendiren İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İşletme Mahallesi'nde terk edilen bir minibüste arama yaptı. Minibüsün arka kısmında bomba düzeneği olduğunu fark eden ekiplerin haber vermesi üzerine bölgeye zırhlı araçlar, bomba imha ve terörle mücadele şubesi ekipleri sevk edildi.

Vatandaşların bölgeden uzaklaştırılmasının ardından bomba düzeneği devre dışı bırakıldı. Bomba imha uzmanlarının incelemesi sonucu, minibüste 2 piknik tüpü ve 9 varile tuzaklanmış yaklaşık bir ton patlayıcının bulunduğunu belirlendi.

İlçe sahte plakayla dün giriş yaptığı belirlenen bomba yüklü minibüsün, uygun bir yerde kontrollü olarak imha edileceği bildirildi. Bu arada, yol kenarına terk edilen minibüsün önüne, dikkat çekmemesi amacıyla Türk bayrağı bırakıldığı görüldü.

 

HT-AA