Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 11 Ağustos Perşembe

1- Başbakan Binali Yıldırım, Katar Genelkurmay Başkanı Ghanim bin Shaheen el-Ghanim, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Malki ile TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/10.00/11.00/14.00/16.00)

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Bilim Yönetim Kültür Platformunca düzenlenen "Sanat Çalıştayı"nın açılışına katılacak.

(İzmir/10.00)

3- Fetullahçı Terör Örgütü'nün başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin ardından yaşanan gelişmeler ile yurt içi ve yurt dışındaki tepkiler izleniyor.

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Şehit Piyade Er Tayfun Çankaya için Sultandağı ilçesinde düzenlenecek cenaze törenine katılacak.

(Afyonkarahisar/13.00)

 2- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'Emek ve Demokrasi İçin Güç Birliği'nin deklarasyon toplantısına katılacak ve Rıza Türmen başkanlığındaki Demokrasi İçin Birlik Platformu heyeti ile görüşecek.

(Ankara/11.00/16.00)

3- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda proje bazlı teşvik uygulaması, şehit yakınına ÖTV'siz araç, Hakkari ve Şırnak illerinin kaldırılarak Yüksekova ve Cizre illerinin kurulması, terörle ilişkili belediyelerle ilgili düzenlemeleri de içeren kanun tasarısının görüşmelerine devam edilecek.

(TBMM/11.00)

EKONOMİ

1- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Tüketici Akademisi Projesi tanıtımına katılacak.

(Ankara/09.30)

2- TÜİK, bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin kırmızı et üretim istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad Malki ile makamında görüşecek ve ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/15.15/15.45)

2- Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile görüşecek.

(Moskova)

3- Suriye'de muhaliflerin Halep'teki kuşatmayı kırmasından sonra devam eden operasyonlar ve iç savaşla ilgili diğer gelişmeler takip ediliyor.

(Şam/Halep/İdlib/Lazkiye)

AA