Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 12 Ağustos Cuma

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’i kabul edecek.

(Ankara/15.00)

2- Başbakan Binali Yıldırım, Swiss Otel'de düzenlenen "Türkiye'ye Güvenenler, Türkiye'de Üretenler" konulu istişare toplantısına katılacak.

(İstanbul/17.30)

3- Fetullahçı Terör Örgütü'nün başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin ardından yaşanan gelişmeler ile yurt içi ve yurt dışındaki tepkiler izleniyor.

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Almanya’nın önde gelen tur operatörleri ve turizm sektör temsilcileriyle çalışma toplantısında bir araya gelecek ve basın toplantısı yapacak.

(Frankfurt)

2- TBMM'den.

- Plan ve Bütçe Komisyonunda proje bazlı teşvik uygulaması, şehit yakınına ÖTV'siz araç, Hakkari ve Şırnak illerinin kaldırılarak Yüksekova ve Cizre illerinin kurulması, terörle ilişkili belediyelerle ilgili düzenlemeleri de içeren kanun tasarısının görüşmelerine devam edilecek.

- Anayasa değişikliği için oluşturulan komisyonun AK Parti, CHP ve MHP'li üyeleri bir araya gelerek ilk toplantılarını yapacak.

(TBMM/11.0015.00)

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İstanbul Sanayi Odasının Swiss Otel'de düzenlediği "Türkiye'ye Güvenenler, Türkiye'de Üretenler" konulu toplantıya iştirak edecek.

(İstanbul/14.30)  

2- TÜİK, haziran ayı dış ticaret ve sanayi ciro endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00) 

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İranlı mevkidaşı Cevad Zarif ile makamında bir araya gelecek, heyetler arası görüşmenin ardından iki bakan ortak basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/10.30/11.00/12.00)

2- Suriye'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Şam/Halep/İdlib/Lazkiye)

AA