Advertisement

Galatasaray 22 Ekim'de Olağanüstü Genel Kurul'a gidiyor

Galatasaray 22 Ekim

Başkan Dursun Özbek ve yönetim, Riva ve Florya'daki gayrimenkullerinin kullanım hakkı için genel kuruldan yetki isteyecek

08 Ekim 2016 Cumartesi, 13:45 Güncelleme: 08 Ekim 2016 Cumartesi, 13:46

Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek ve yönetim, Riva ve Florya'daki gayrimenkullerinin kullanım hakkı için genel kuruldan yetki isteyecek.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, 22 Ekimdeki olağanüstü genel kurulun sarı-kırmızılı kulüp için hayati öneme sahip olduğunu belirtti.

Özbek, Galatasaray dergisinin ekim sayısındaki yazısında, olağanüstü genel kurulun önemine işaret ederek, "22 Ekim Cumartesi günü, Galatasaray tarihi açısından hayati öneme sahip. Bu ay içinde üyelerimize ve kamuoyuna açık olarak düzenleyeceğim bilgilendirme toplantıları ile hiç kimsenin aklında soru işareti bırakmayacak bir şeffaflıkla, mevcut durum ve planlamalarımız hakkında her şeyi açık açık anlatacağım." ifadelerini kullandı.

Ekim ayının, Galatasaray Kulübünün kuruluş ayı olduğunu hatırlatan Özbek, "1905te yanan ilimle dolu, köklü bir gelenekle süslü bu güçlü ışık, 111 yıldır aralıksız olarak yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Bu kutsal forma, bu asil renkler, kurulduğu ilk günden başlayarak Türkün dünya üzerindeki sesi, nefesi, gururu olmayı sürdürüyor." şeklinde görüşlerini aktardı.

Mayıs 2015ten bu yana Galatasarayı daha iyi noktalara götürmek için çalıştıklarının altını çizen Özbekin, yeni projelerle ilgili ifadeleri ise şöyle:

"Galatasarayın geçmişte elde ettiği başarıları aşması, zaferleri kalıcı kılması ancak tek bir yolla mümkün. O yol da Galatasarayın mali bağımsızlığa kavuşmasından geçiyor. Göreve geldiğimizden bu yana kulübün atıl duran gücünü harekete geçirmek için projeler geliştiriyoruz. Mecidiyeköydeki otel inşaatı, Hasnun Galipteki eski kulüp binasıyla ilgili çalışmalarımız, kulübün kasasından tek kuruş çıkmadan Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arenanın yanına inşa edilecek kapalı spor salonu ve son olarak da Riva ile Florya arazilerimiz üzerinde geliştirilmesi düşünülen projeler."

Riva ve Florya arazileri konusunda genel kurulun onayını almak istediklerini aktaran Özbek, yazısında, "En kıdemli üyemizden, en genç taraftarımıza kadar herkesin Galatasarayın geleceğine yönelik adımları bilmesini, hedeflerimize ve bizlere inanmasını sağlamak benim bu camiaya sözüm ve namus borcumdur. Galatasarayın yarınlarıyla ilgili son sözü söyleme yetkisi ise Galatasaray Spor Kulübü Genel Kurul üyelerinindir." ifadelerine de yer verdi.

 ÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 94.652 -0,91
USD/TRY 5,7705 0,94
EUR/TRY 6,3944 0,89
EUR/USD 1,1066 -0,18
FAİZ 16,18 0,00
ALTIN/ONS 1.497,28 -0,36
BRENT 60,64 0,56
© haberturk.com
Yukarı