Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 24 Ocak 2017

1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Mozambik'te

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanlar Meydanı'nda Matola Anıtı'ndaki törene iştirak edecek, kendisini resmi törenle karşılayacak Mozambik Cumhurbaşkanı Filipe Nyusi ile baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ikili anlaşmaların imza törenine katılacak ve ortak basın toplantısı düzenleyecek.

- Onuruna verilecek öğle yemeğinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Nyusi, Türkiye-Mozambik İş Forumu'na katılacak.

(Maputo)

2- Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde, Cazibe Merkezleri Programı Başlangıç Lansmanı'na katılacak, Bosna Hersek Temsilciler Meclisi Başkanı Şefik Caferoviç ve Halklar Meclisi Başkanı Safet Softiç ile bir araya gelecek.

(Ankara/10.30/14.00)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 24. yılında Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu'yu evinde ziyaret edecek, Uğur Mumcu Sokağı'nda düzenlenecek törene katılacak.

(Ankara/13.00)

4- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olacak.

(Ankara/10.00)

5- Suriye kriziyle ilgili rejim ve muhalefet temsilcilerinin yanı sıra Türkiye, Rusya, İran, ABD ve BM Genel Sekreteri Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın katılımıyla Kazakistan’da düzenlenen toplantının ikinci günü takip ediliyor.

(Astana)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Tapu ve Kadastro 2016 Yılı Faaliyetlerinin ve 2017 Hedeflerinin Değerlendirilmesi Çalıştayı"na katılacak.

(Antalya/10.30)

EKONOMİ

1- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “5G ve Ötesi Teknolojileri Konferansı”na iştirak edecek.

(Ankara/09.00)

2- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, ocak ayı toplantısında faiz kararını açıklayacak.

(Ankara /14.00)

3- TÜİK, aralık ayı konut satış istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Birleşik Krallık Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Lord Price ile bakanlıkta bir araya gelecek.

(Ankara/15.00)

2 - Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı Harekatı takip ediliyor.

(Halep)

3 - Terör örgütü DEAŞ'ın elinde tuttuğu Musul'u kurtarma operasyonuna ilişkin gelişmeler izleniyor. (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

AA