Advertisement

Türk Hava Yolları (THY), Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen havalimanlarından 26-27 Ocak tarihinde yapacağı 327 seferini iptal etti.

THY'nin internet sitesinde yapılan duyuruya göre, beklenen olumsuz hava koşulları ve Atatürk ile Sabiha Gökçen havalimanlarının kapasitesinin yüzde 20 azaltılması nedeniyle, 26-27 Ocak 2017 tarihlerinde 327 sefer gerçekleştirilmeyecek. THY'nin Atatürk Havalimanında yarın 160, Sabiha Gökçen Havalimanında ise 36 seferi yapılamayacak. THY, cuma günü ise İstanbul'un her iki havalimanındaki 131 seferini iptal etti.

İptal edilen biletler 1 yıl geçerli

Türk Hava Yolları (THY) yolcuları 26 -27 Ocak tarihlerinde İstanbul'da beklenen kar yağışı nedeniyle iptal edilen biletlerin değişim işlemlerini 1 yıl içerisinde yapabilecek.

THY'den yapılan açıklamaya göre, 26 -27 Ocak tarihlerinde İstanbul’da yaşanması beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle seferi iptal edilen yolcular, biletlerini bilet satış ofislerinden, bileti satın aldıkları acentelerden veya 444 0 849 numaralı çağrı merkezinden 1 yıl içerisinde değiştirebilecek.

Yolcular, çağrı merkezi, web sitesi ve mobil uygulamalarından satın alınan biletlerin iade işlemlerini 444 0 849 numaralı çağrı merkezi, satış ofislerinde düzenlenen biletlerin iadesini satış ofislerinden, acentelerden alınan biletlerin iadesini ise biletin alındığı acenteye başvurarak yapılabilecek.

THY, yolculardan herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için uçuşlarına ait güncel bilgileri thy.com.tr adresinden veya 444 0 849 numaralı çağrı merkezinden öğrenebileceklerini bildirdi.

AA