Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 14 Şubat 2017

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Vekili Prens Muhammed bin Selman bin Abdülaziz'i kabul edecek.

- Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz tarafından resmi törenle karşılanacak Erdoğan, onuruna verilecek öğle yemeğine iştirak edecek, heyetler arası görüşmelere katılacak.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'daki temaslarının ardından Katar'a geçerek eski Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Halife Al Sani ile görüşecek.

(Riyad/Doha)

2- TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliğinin, Medya ve Demokrasi etkinliğine katılacak.

(TBMM/14.00)

3- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşacak, ODTÜ Teknokent'te 5G Mükemmeliyet Merkezi'nin açılış törenine katılacak.

(Ankara/11.30/16.00)

4- CHP ve HDP TBMM grupları toplanacak.

(TBMM/13.30/12.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- TBMM'den

- TBMM Genel Kurulunda, bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin kanun tasarıları görüşülecek.

(15.00)

- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde görüşmeler başlayacak.

(15.30)

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, araba tasarımına büyük ilgi duyan otizm hastası 13 yaşındaki Mesut Uygun'u makamında kabul edecek.

(Ankara/14.00)

2- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu Guvernörler Konseyi 40. Toplantısı'na katılacak.

(Roma)

3- TÜİK, 2016 yılının 4. çeyreğine ilişkin kırmızı et üretim istatistiğini, aralık ayına ilişkin sanayi ciro endeksini ve bu yılın ocak ayına ilişkin tarım ürünleri üretici fiyat endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

4- Hazine, 9 yıl vadeli sabit kuponlu devlet tahvilini yeniden ihraç edecek.

(Ankara)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Amman temasları kapsamında Ürdün Kralı Abdullah ile bir araya gelecek.

(Amman)

2- Fırat Kalkanı Harekatı ve Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

(Halep/İdlib/Şam/Hama/Humus/Lazkiye/Ankara)

3- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler izleniyor.

(Sana/Riyad)

GÜNCEL

1- SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, Başkanlık binasında, SGK ile PTT arasındaki Banka Promosyonu Protokolü'nün imza törenine katılacak.

(Ankara/15.00)

2- Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "İşçi ve İşverenlerin Uyum Kapasitelerinin Sosyal Diyalog Yaklaşımıyla Artırılması" projesi kapsamında The Ankara Hotel'de düzenlenecek "İş Yaşamı Becerileri Eğitimi"nde konuşacak.

(Ankara/09.30)

AA