Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 10 Mart 2017

1- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya ziyareti

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'ndan Rusya'nın başkenti Moskova'ya hareket edecek.

- Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşecek, Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısına ve Putin tarafından onuruna verilecek yemeğe katılacak.

- Anlaşma imza töreni ve Putin'le ortak basın toplantısının ardından Meçhul Asker Anıtı'na çelenk bırakacak Erdoğan, temaslarını tamamlayarak Moskova'dan ayrılacak.

(Ankara/10.30/Moskova)

2- Başbakan Binali Yıldırım, Valiliği ziyaretinin ardından Anıtpark Meydanı'nda düzenlenecek mitingde halka hitap edecek.

- Yıldırım, Bolu Demokrasi Meydanı'ndaki mitinge katılacak, Valiliği ziyaret edecek.

(Düzce/13.45/14.30/Bolu/16.30/18.30)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hilton Garden Inn Otel'de iş adamlarıyla kahvaltıda bir araya gelecek; Gölbaşı, Bala, Şereflikoçhisar ve Akyurtlu muhtarlarla toplantı yapacak.

(Ankara/09.30/TBMM/11.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Valiliği ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla İl Müftülüğü Konferans Salonu'nda bir araya gelecek, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde Memur-Sen'in ev sahipliğinde cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatacak.

(Erzurum/11.30/14.30/16.30/20.00)

2- Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, halk oylaması çalışmaları kapsamında düzenlenen programa iştirak edecek.

(Ağrı/13.00)

3- Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Belediyeyi ziyaret edecek, Bahçe ilçesi sakinleriyle buluşacak, köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelecek ve STK temsilcileriyle görüşecek.

(Osmaniye/11.45-19.00)​​

4- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Fatih Belediyesinde Fati̇h Yeni̇li̇kçi̇ Projeleri̇ Geli̇şti̇rme Merkezi̇ Tanıtım Toplantısı ile Avcılar Hilton Otel Double Tree'de İsti̇hdam Teşvi̇kleri̇ İşveren Bi̇lgi̇lendi̇rme Toplantısı'na katılacak, Esenler Kültür Merkezi'nde Rumeli̇li̇ vatandaşlarla buluşacak.

(İstanbul/11.00/17.00/20.00)

5- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Beyazşehir Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi temel atma törenine katılacak, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Şükrü Karatepe'nin "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" konferansına iştirak edecek.

(Kayseri/14.00/18.00)

6- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Nilüfer, Mudanya ve Osmangazi ilçelerinde çeşitli temaslarda bulunacak, gençlerle ve muhtarlarla görüşecek, esnafı ve şehit ailelerini ziyaret edecek, düzenlenecek mitinglerde halka hitap edecek.

(Bursa/09.00-21.00)

7- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Çimen Gurme'de Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığınca düzenlenecek kahvaltıya, Valilikte 16 derslikli lise hizmet binasının yapımı protokol imza törenine katılacak.

- "Beyaz Bayrak" alan 95 okul için Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenecek ödül törenine iştirak edecek Yılmaz, Sivas Termal Otel'de Gürün ve Doğanşar mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya gelecek.

(Sivas/10.00-16.30)

8- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, il merkezi ve Banaz ilçesinde DSİ'nin toplu temel atma ve açılış törenleri ile Eşme ilçesinde Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtımı merasimine katılacak, Valiliği, Belediyeyi ve AK Parti teşkilatını ziyaret edecek, Okullar Hayat Bulsun Projesi kapsamında Eşme ilçesinde fidan dikimi gerçekleştirecek.

(Uşak/09.30-16.00)

9- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Narman, Uzundere, Tortum ilçelerinde kaymakamlık ve belediye başkanlıklarını ziyaret edecek, vatandaşlarla bir araya gelecek, Uzundere'de sandık görevlileri ve eğitimcilerle toplantı yapacak.

(Erzurum/09.30-18.30)

EKONOMİ

1- Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Valiliği, Büyükşehir Belediyesini, Alucralılar Derneğini ziyaret edecek; sanayici, işadamları, esnaf ve sanatkarlarla toplantı yapacak, hanımlar konağını açacak ve TÜGVA Samsun Şubesinin toplantısına katılacak.

(Samsun/11.30-21.00)

2- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Valiliği, esnafı, AK Parti İl Başkanlığını ve İmam Hatipliler Platformu'nu ziyaret edecek, TSO ve esnaf odaları ile buluşacak.

(Tunceli/10.30-13.30)

3- Maliye Bakanı Naci Ağbal, MÜSİAD 95. Genel İdare Kurulu kapsamında verilecek yemekte konuşacak.

(Tekirdağ/19.00)

4- TÜİK, ocak ayına ilişkin motorlu kara taşıtları verilerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin devlet ve hükümet başkanları Brüksel'de toplanacak.

- AB'den ayılma kararı alan İngiltere'nin katılmayacağı zirvede liderler birliğin geleceğini ele alacak.

(Brüksel)

2- Terör örgütü DEAŞ'ın elinde tuttuğu Musul'u kurtarma operasyonuna ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Bağdat)

3- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ve Fırat Kalkanı Harekatı takip ediliyor.

(Halep/İdlib/Şam/Hama/Humus/Lazkiye/Ankara)

4- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Sana/Riyad)

AA