Advertisement

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği'nde (AYD) Başkanlık görevini 3. kez Hulusi Belgü üstlendi.

Dernek açıklamasına göre, AYD'nin 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, derneğin gelecek dönem stratejileri ve sektöre ilişkin son durum masaya yatırıldı.

Türkiye'deki yerli ve yabancı 124 üye AVM'yi, 53,5 milyar dolarlık yatırımı ve haklarını temsil eden tek çatı kuruluş olan AYD'de, yeni dönemle birlikte Başkanlık görevine 3. kez Hulusi Belgü seçildi.

AYD'nin yeni dönem Yönetim Kurulu'ndaki isimler Nuri Şapkacı, Avraam Alkaş, Fuat Atalay, Mustafa Cem Eriç, Gökşin Durusoy, Yurdaer Kahraman, Artuğ Çetin, Cenk Arson, Kemal Osman İllez, Hakan Kurt, Kazım Köseoğlu, Mehran Khoi, Gündüz Bayer, Nuh Acar, Levent Kirman, Samim Hatipoğlu, Didem Aydın, Hayal Olcay, Alison Ergüven, Gökhan Çetinsaya ve Orhan Murat İzci oldu.

Danışma Kurulu Üyeleri ise Zafer Kurşun, Murat Özyeğin, Yüksel Mermer, Özcan Tahincioğlu, Mustafa Bayraktar, Avni Çelik, Gürcan Oral, Salih Bezci, Süleyman Çetinsaya ve Hüseyin Özdilek olarak belirlendi.

Serhan Ercivelek, Elif Gemgirli, Orhan Demir, Sami Milli, Aydan Ormancı ve Murat Kayman da Denetim Kurulu Üyeleri olarak AYD'nin çalışmalarına destek olacak.

- "Bu yıl sonunda ciro hedefimiz 110 milyar TL"

Toplantıda 2017-2019 dönemine ilişkin konuşan Belgü, 2016'nın gerek Türkiye, gerekse ekonomi için zor bir yıl olduğunu belirterek, yeni yıl ve AYD'nin yeni dönemi ile birlikte Türkiye'nin ekonomisine, istihdamına ve sektörün geleceğine destek olmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüreceklerini dile getirdi.

Gelecek hedeflerine ilişkin de bilgiler paylaşan Belgü, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz yılı 100 milyar TL'nin üzerinde ciro ile kapattık. Bu yıl sonunda ciro hedefimiz 110 milyar TL. 2023'te ise 200 milyar TL'yi hedefliyoruz. Türkiye genelindeki AVM sayımızın yerli ve yabancı yatırımcılarımızın desteği ile bu yıl sonunda 385-390'a, 2023'te ise 475'e yükseleceğini öngörüyoruz.

Yine yıl sonuna kadar kiralanabilir alanlarımızı 11,1 milyon metrekareden 11,9'a, 2023'e kadar 15 milyon metrekareye yükseltebilmeyi amaçlıyoruz. Ziyaretçi sayılarımız 2016 sonunda 2,1 milyardı. 2017'yi 2,16, 2023'ü ise 2,8 milyar ziyaret ile kapatmayı arzu ediyoruz."

AA