Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 5 Nisan 2017

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde muhtarlarla bir araya gelecek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Antarktika Araştırma Grubu'nu kabul edecek.

- Erdoğan, eski Bursa Atatürk Stadyumu'nda düzenlenecek toplu açılış törenine katılacak.

(Ankara/11.00/13.00/Bursa/16.00)

2- Başbakan Binali Yıldırım, Menemen Gölpark girişinde Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu temel atma ile Alsancak Atatürk Voleybol Salonu'nda düzenlenecek "101 Dev Eser"in toplu açılış törenlerine iştirak edecek.

- Yıldırım, Karabağlar'da kentsel dönüşüm projesi temel atma törenine katılacak.

(İzmir/11.30/14.00/16.00)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, STK temsilcileri, muhtarlar ve kanaat önderleriyle toplantı yapacak, kadınlar ve kadın STK temsilcileri ile bir araya gelecek, Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunacak.

(Gaziantep/11.00/14.00/16.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kumru ve Ünye ilçelerinde düzenlenecek mitinglerde vatandaşlara hitap edecek.

(Ordu/11.00/13.30)

2- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hukukçularla kahvaltıda, kadın seçmenlerle söyleşide bir araya gelecek; Yozgatlılar programına katılacak.

(İstanbul/10.00/14.30/17.30)

3- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, kadın STK buluşmasına, üniversite buluşmalarına katılacak, Lalegül Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret edecek, Bitlisliler buluşmasına iştirak edecek.

(İstanbul/10.00-19.00)

4- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AK Parti İl Başkanlığında esnafla buluşacak.

(Adana/13.00)

5- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, muhtarlarla, inşaat sektörünün ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelecek.

(İzmir/10.00)

6- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kağıthane Hamidiye, Sarıyer ve Gaziosmanpaşa Küçükköy'de mitinge katılacak, Gaziosmanpaşa İşadamları Derneği toplantısına iştirak edecek.

(İstanbul/14.30-21.00)

7- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü değerlendirme ve kamu ve özel okul müdürleri ve yöneticileriyle "Milli Eğitimde 2023 Hedefleri" konulu toplantıya katılacak, Gaziantep Üniversitesini ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret ederek, esnafla bir araya gelecek.

(Gaziantep/10.00-17.00)

8- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bakanlıkça yaptırılan 101 tesisin hizmete açılış törenine iştirak edecek.

(İzmir/13.00)

9- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller Kampanyası" kapsamında düzenlenen ağız ve diş sağlığı setlerinin dağıtım törenine katılacak.

(Erzurum/10.00)

EKONOMİ

1- Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Şırnak'ta şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ufuk Bingöl'ün cenaze törenine iştirak edecek.

(Giresun/12.30)

2- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Bartın OSB'de bulunan test ve inovasyon merkezinde sanayicilerle görüşecek, Teklas ve Mescier firmaları üretim tesisleri ile AK Parti il başkanlığını ziyaret edecek, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası ile MÜSİAD üyesi iş adamlarıyla bir araya gelecek.

(Bartın/16.30-17.00-18.00-19.30)​​

3- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Marangozlar Sitesi ve 3. Sanayi Sitesi Esnafıyla toplantı yapacak, Aliveren köyünü ziyaret edecek, Çameli ve Serinhisar ilçelerinde halkla buluşacak ve ikinci kuşak iş adamlarıyla görüşecek.

(Denizli/09.00-19.00)

4- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, hal esnafıyla kahvaltı edecek, Kuluncak ilçe ile Sütlüce ve Göztepe Mahalle mitinglerine katılacak.

(Malatya/08.30-19.00)

5- Maliye Bakanı Naci Ağbal, Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneğinin düzenlediği "Otomotiv Kongresi"ne iştirak edecek.

(İstanbul/09.15)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- BM Güvenlik Konseyi, Fransa ve İngiltere'nin talebi üzerine Esed rejiminin İdlib'teki kimyasal silah saldırısını görüşecek.

(New York)

2- Avrupa Birliği (AB), Birleşmiş Milletler (BM), Almanya, İngiltere, Katar, Kuveyt ve Norveç, himayesinde Suriye Yardım Konferansı düzenlenecek.

(Brüksel)

3- KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile görüşecek.

(Brüksel)

4- ABD Başkanı Donald Trump, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile Beyaz Saray'da görüşecek.

(Washington)

5- İngiltere Başbakanı Theresa May, Ortadoğu programı kapsamında Suudi Arabistan'da temaslarda bulunacak.

(Riyad)

6- Musul kent merkezinin batı yakasının terör örgütü DEAŞ'tan geri alınması operasyonu takip ediliyor.

(Musul)

AA