Advertisement

Vestel, 2018'in ilk çeyreğinde tamamlanması planlanan İstanbul Yeni Havalimanı’nın bir yıl süren bilgilendirme ekranları ihalesini kazandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, dünyanın en büyük havalimanı projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın tüm uçuş bilgilendirme ekranları Vestel teknolojisine emanet.

Vestel Teknoloji Çözümleri'nin deneyimli proje ve mühendislik ekiplerinin yıllar süren çalışmalarının bir sonucu olan uçuş bilgilendirme ekranları, özel tasarlanan endüstriyel bir ürün olma özelliği ile yeni havalimanında kontuar ve kapıların olduğu alanlarda, havalimanı girişinde ve bekleme alanlarında yolculuların hayatını kolaylaştıracak.

Vestel Teknoloji Çözümleri, 2012 yılından bu yana Vestel bünyesinde eğitim, sağlık, turizm sektörlerinin yanı sıra mağazacılık, reklam mecraları, perakende, gıda, ulaşım ve finans sektörlerine de özel dijital ekran çözümleri sunuyor. Vestel Teknoloji Çözümleri, iş ortaklarına Vestel teknolojisini sunmanın yanı sıra onlara çözüm üretip fayda sağlamak hedefiyle hızlı büyümesini sürdürüyor.

- "İddiamızın önemli bir göstergesi"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Vestel olarak, uzun yıllardır Vestel Teknoloji Çözümleri adı altında iş ortaklarımıza Vestel City'de geliştirilen, tasarlanan ve üretilen dijital ekran çözümlerimizi sunuyoruz. Bu başarı da hem dijital ekran çözümleri alanındaki hem de havacılık sektöründeki iddiamızın önemli bir göstergesi. Dünyanın 350 farklı noktasından gerçekleşecek uçuşlarla, tamamlandığında dünyanın en büyük hublarından biri haline gelecek İstanbul Yeni Havalimanı'nın uçuş bilgilendirme ekranlarının Vestel teknolojisi ile üretilecek olmasından son derece gururluyuz.

Sektöre özel endüstriyel bir ürün olan bu ekranlar, uçuş saatlerinden kapı ve kontuar bilgilerine kadar tüm bilgileri yolculara kesintisiz aktaracak. Teknolojik yeterlilik kadar satış sonrası hizmet kapsamı ve kalitesinin de önemli bir tercih sebebi olduğu bu ihalenin, grubumuza ve yerli üretimin gururu bir marka olarak ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

AA