Advertisement

Avrupa hisseleri, yatırımcılar Avrupa Merkez Bankası'nın politika kararına hazırlanırken fazla değişmedi. İngiltere halkı, ülkedeki genel seçimlerde oy kullanmak içni sandık başına gidiyor. 

Stoxx Europe 600 Endeksi, Londra saatiyle 08:31'de 389.88 seviyesindeydi. İngiltere'de FTSE 100 Endeksi yatay seyretti. Maden ve banka hisseleri en çok kazananlar oldu ve telekomünikasyon grubundaki düşüş böylece telafi edildi. Stoxx 600, Çarşamba günü enerji hisselerindeki düşüşle yüzde 0.1'den az geriledi. 

İngiltere'de küçük ve orta büyüklükteki şirket hisseleri, bu yıl içerisinde büyük şirketleri içinde barındıran FTSE 100 Endeksi'nden daha çok kazanç elde etti. 

Alain Bokobza'nın da içerisinde bulunduğu Societe Generale stratejistleri, enflasyonda artışın gerekliliğiyle birlikte İngiltere GSYİH'sinde düşüşe yol açması beklenen Brexit müzakereleri başlarken, yatırımcıların FTSE 100 için uzun, FTSE 250 için ise kısa pozisyon almaları gerektiğini belirtti.

Avrupa Merkez Bankası, Frankfurt saatiyle 13:45'te politika kararını açıklayacak. Bundan 45 dakika sonra Mario Draghi, basın toplantısı düzenleyecek.