Advertisement

Ülke genelinde yüz binlerce ortaokul öğrencisinin katılımıyla yapılan TEOG için tercihler yapılmaya başlanacak. Tercihlerde kullanılacak olan TEOG YEP puanlarını bekleyen öğrencilerin bekleyişine MEB son verdi ve TEOG YEP puanlarını erişime açtı. Peki TEOG YEP puanları nasıl öğrenilir? İşte detaylar...

TEOG YEP PUANLARI (2017)

MEB tarafından sekizinci sınıf öğrencilerinin liseye yerleşimi için yapılan TEOG'un ardından tercihler yapılmaya başlanacak. Tercihlerde kullanılacak olan TEOG YEP puanları, MEB tarafından açıklandı.

TEOG YEP puanlarını görüntülemek isteyen öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi olan www.meb.gov.tr adresine giriş yapmaları ve ardından TEOG YEP puanı sorgulama ekranında istenen bilgileri girmesi gerekmektedir.

http://teog2017.meb.gov.tr/

Ortaöğretime yerleştirmeye esas puanların eşit olması hâlinde, AOSP, eşitliğin devam etmesi hâlinde sırasıyla 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki YBP üstünlüğü, eşitliğin devam etmesi hâlinde tercih önceliği, yine eşitliğin devam etmesi hâlinde okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı, bunların da eşit olması hâlinde ise öğrencinin doğum tarihine göre yaşça küçük olanların önceliği dikkate alınarak yerleştirme yapılacaktır.