Advertisement

Havalimanları ile şehir merkezleri arasında yolcu taşımacılığı hizmeti sunan Havaş, Ankarada Esenboğa Havalimanı ve AŞTİ hattında yeniden hizmet sunmaya başladı.

Havaştan yapılan açıklamaya göre, şirket, Ankara Esenboğa Havalimanı ile şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı seferlerini yeniden başlattı.

Esenboğa Havalimanı-AŞTİ hattında günde ortalama 70 ring sefer olarak hizmet verecek Havaş, yolculara her 25 dakikada bir havalimanı ve AŞTİye ulaşım imkanı sunacak.

Havaşın seferlerine başlamasının ilk günü kapsamında Ankara yolcularına bedelsiz hizmet sunuldu. Esenboğa Havalimanı ile AŞTİ güzergahında haftanın her günü karşılıklı olarak gerçekleştirilen seferlerde ilk etapta toplam 15 araçla hizmet verilecek.

Türkiyede toplam 19 havalimanında yolcu taşımacılığı hizmeti bulunan Havaş, Esenboğa Havalimanı-AŞTİ hattı ile hizmet ağına 37inci güzergahını ekledi.

Havaş Genel Müdürü Kürşad Koçak, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Ankaradaki yolcu taşımacılığı faaliyetlerine yeniden başlayarak hizmetlerine kaldıkları yerden devam ettiklerini belirtti.

Ankarada 1982 yılından beri sundukları hizmete son dönemde 10 ve 7 ay süreyle iki kere zorunlu olarak ara verdiklerini aktaran Koçak, "Yeniden başlayan seferlerimizle birlikte Başkent yolcularından son derece olumlu geri bildirimler alıyoruz. Esenboğa Havalimanı ile AŞTİ hattına ilerleyen dönemlerde eklenecek yeni güzergahlarla, Ankaranın farklı bölgelerindeki yolcularımıza da ulaşmayı hedefliyoruz. Seferlerimizin Ankaraya hayırlı olmasını dilerim." ifadelerini kullandı.

AA