Advertisement

Dolar/TL dün güne psikolojik seviye olan 3.40 civarında başlamış, daha sonra kademeli düşüşle önce 3.39, büyüme verisinin ardından da 3.3889 ile 9 ayın en düşük seviyesine inmişti. Kur yeni güne de yükselişle 3.41'den başlamasının ardından gecelik swap faizinin %7'nin altına inmesi ve carry cazibesinin azalmasıyla %1'i aşan yükselişle 3.4425'i test etti. Lira gelişen ülke paraları arasında da en fazla değer kaybeden para birimi oldu. 

HSBC yolladığı bir notta doların geniş çaplı değer kaybı nedeniyle Dolar/TL'nin 3.40'ın altındaki hareketine devam edebileceğini ve 3.35'e doğru ilerleyebileceğini bildirdi. 

Piyasalarda bugün önemli bir veri akışı bulunmuyor, hazine ihaleleri izlenecek.

Haftanın devamında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz kararı açıklanacak. Bloomberg HT Araştırma'nın anketine göre faiz oranlarında bir değişiklik beklenmiyor. Perşembe günü açıklanacak ABD enflasyon verisi de haftanın öne çıkan verileri arasında yer alıyor. Cuma günü ise içeride cari denge ve işsizlik verileri takip edilecek. 

Kapital FX'ten Enver Erkan yolladığı bir notta TL açısından teknik görünümde değişiklik olmadığını belirterek "3,43 direnç olmaya devam etmekle beraber aşağı hareketin devam etmesi için 3,40 desteğinin geçilmesi gerekli. 3,40’ın altında kalıcı fiyat hareketi görülmesi halinde kurda 3,37 vee 3,4 destekleri hedeflenebilir" değerlendirmesini yaptı.BU HABERE YORUM YAZ
 
12 Eylül 2017 Salı, 13:32 Misafir kaçınılmaz son ,bazıları galeyana geliyor ama üretmeden tüketenlerin kaderi bu...
12 Eylül 2017 Salı, 12:08 Misafir Dolarin yükselecegini düsünmüyorum Hatta tam tersi sürprizler olacagini düsünüyorum ve Dolarin önümzdeki dönem feci bir sekilde düsecegini düsünüyorum