Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 30 Kasım 2017

1- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde milletvekilleriyle bir araya gelecek, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek.

(Ankara/11.00/15.00)

2- Başbakan Binali Yıldırım, RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya ve beraberindeki heyeti Resmi Konut'ta, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

(Ankara/10.30/14.30)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Eşitlik Adalet Kadın Zirvesi"ne katılacak.

(İstanbul/10.00)

4- Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nın konuğu olacak.

(Ankara/09.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, valiliği ziyaret edecek.

(Mardin/10.10)

2- Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, AFAD'da düzenlenecek Deprem Danışma Kurulu toplantısına katılacak.

(Ankara/10.30)

3- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Türkiye Kadın Girişimciler Derneğinin geleneksel kahvaltı programına iştirak edecek.

(İstanbul/10.00)

4- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri Günü programına katılacak.

(Ankara/10.00)

5- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, valiliği ziyaret edecek, Eğitim Değerlendirme Toplantısı'na iştirak edecek, kent merkezi ve Yüksekova'da okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya gelecek.

(Hakkari/11.00-16.00)

6- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima'yı kabul edecek.

(Ankara/10.30)

7- Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Türkiye Çocukluk Çağı Şişmanlık Araştırması Sonuç Tanıtım Toplantısı ile TÜRKÖK 500. Nakil Etkinliğine katılacak.

(Ankara/09.30/11.30)

8- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Gönül Adımları Programı'na katılacak, il başkanlığı ve valilik dahil çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

(Zonguldak/09.30-17.15)

9- TBMM Genel Kurulunda, Yüksek Seçim Kurulunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Teklifi üzerinde görüşmelere devam edilecek.

(TBMM/14.00)

EKONOMİ

1- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 2. Yerli Kömür Çalıştayı'na katılacak.

(İstanbul/10.00)

2- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Buzağı Kayıplarının Önlenmesi" konulu çalıştay sonuç değerlendirme toplantısına iştirak edecek.

(Ankara/11.00)

3- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TESK Mesleki Yeterlilik Kurulu Toplantısı'na katılacak.

(Ankara/14.00)

4- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye'de Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği için Teknik Yardım Projesi tanıtım törenine iştirak edecek.

(Ankara/10.00)

5- Rekabet Kurumu Başkanı Ömer Torlak, EMD üyeleriyle kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya gelecek.

(Ankara/09.30)

6- TÜİK, ekim ayı dış ticaret ile 2016 yılı çevresel istihdam, gelir ve harcama istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edilecek.

- Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ve Pakistan Dışişleri Bakanı Hoca Muhammed Asıf ile ikili ve üçlü görüşmeler yapacak Çavuşoğlu, mevkidaşlarıyla ortak basın toplantısı düzenleyecek, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Oktay Asadov ile de bir araya gelecek.

(Bakü)

2- Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, ülkedeki koalisyon krizine çözüm bulmak amacıyla Hristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU) Genel Başkanı ve Başbakan Angela Merkel, Sosyal Demokrat Parti Genel Başkanı (SPD) Martin Schulz ve Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) Genel Başkanı Horst Seehofer'i birlikte kabul edecek.

(Berlin)

3- Birleşmiş Milletler (BM) gözetiminde Suriye görüşmelerinin 8. turu kapsamında BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Beşşar Esed rejimi ve muhalefet heyetleriyle ayrı ayrı görüşecek.

(Cenevre)

4- İtalyan düşünce kuruluşu ISPI'nin düzenlediği MED–2017 Akdeniz Diyalogları Forumu başlayacak.

(Roma)

5- Yemen'de yaşanan çatışmalar takip ediliyor.

(Sana)

6- Suriye iç savaşındaki gelişmeler izleniyor.

(Şam/İdlib/Hama/Humus/Haseke)

GÜNCEL

1- FETÖ davaları

- FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan eski yüksek yargı üyelerinin yargılanmasına Yargıtay 9. Ceza Dairesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)

- FETÖ'nün darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili, sözde "Yurtta Sulh Konseyi" üyelerinin de aralarında bulunduğu 221 sanık hakkında açılan davanın görülmesine Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)

- Darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahında meydana gelen olaylara ilişkin 244 kişi hakkında açılan dava Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

(Ankara/09.30)

- Darbe girişiminde Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 158 sanığın yargılandığı davaya Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)

- Darbe girişiminde Ankara Kara Harp Okulunda yaşanan eylemler nedeniyle 5'i firari, 75'i tutuklu 239 kişinin yargılanmasına Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)

- FETÖ'nün darbe girişimi sırasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yaşananlara ilişkin 135'i tutuklu 143 sanığın yargılanmasına İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri'de devam edilecek.

(İstanbul/09.30)

- Önemli projelere imza atan bazı iş adamları ile TÜRGEV ve İHH İnsani Yardım Vakfının banka hesaplarının usulsüz sorgulanarak, elde edilen bilgilerin terör örgütüne aktarıldığı iddiasıyla, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile dönemin bazı BDDK yönetici ve çalışanlarının da aralarında bulunduğu 33 sanığın yargılanmasına İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri'de devam edilecek.

(İstanbul/09.30)

- İzmir'de FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 279 sanığın yargılanmasına Aliağa Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü'ndeki duruşma salonunda devam edilecek.

(İzmir/09.30)

- Konya'da FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 170'i tutuklu 527 sanığın yargılanmasına devam edilecek.

(Konya/10.00)

AA