Advertisement

Çelebi Hava Servisi tarafından Pazartesi günü Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamaya göre şirketin Bombay şehrindeki Chhatrapati Shivaji International Airport hava limanının yer hizmetleri imtiyazı, ihalenin lehine sonuçlanmasıyla 10 yıl süreyle uzadı.


KAP'a yapılan açıklamanın metni şu şekilde:

Şirketimizin 30 Ocak 2018 tarihinde yaptığı özel durum açıklamasında, Şirketimizin %57 ortaklığı bulunan, 2009 yılından beri Hindistan'ın Mumbai şehrindeki Chhatrapati Shivaji International Airport ("CSIA") havalimanında yer hizmetleri faaliyeti yürüten Celebi Nas Airport Services India Pvt.Ltd.'in ("Celebi Nas") sahip olduğu yer hizmetleri verme imtiyazının 1 Ocak 2020'den 31 Aralık 2029'a kadar 10 (on) yıl süre ile devam etmesi için, CSIA işletmecisi Mumbai International Airport Private Limited ("MIAL") şirketi tarafından açılan ihaleye iştirak ettiği ve hazırlanan teklifin 29 Ocak 2018 tarihinde MIAL'e sunulduğu bildirilmişti.

İhale Makamı MIAL, 02 Şubat 2018 tarihinde, Celebi Nas Airport Services India Pvt. Ltd'nin yer hizmetleri verme imtiyazının 1 Ocak 2020'den 31 Aralık 2029'a kadar 10 (on) yıl süre ile devam etmesi için açılan ihalenin Celebi Nas Airport Services India Pvt. Ltd lehine sonuçlandığını bildirmiştir.

Bundan sonraki süreçte Celebi Nas Airport Services India Pvt. Ltd, Hindistan'da geçerli kanunlar ve düzenlemeler uyarınca alınması gereken herhangi onay veya izin veya lisansların temin edilmesi sonrası, MIAL ile en geç 4 Mart 2018 tarihine kadar imtiyaz sözleşmesi imza edecektir.

Teklif verilen ihaleye ilişkin süreç ve ihale sonucuyla ilgili, Şirketimiz paylarının değerini, fiyatını veya yatırımcıların yatırım kararlarını etkileyebilecek öneme sahip somut bir gelişme olması durumunda Sermaye Piyasası Kurulu mevzuatı uyarınca gerekli ilave açıklamalar yapılacaktır.