Advertisement

Bozdağ: Suriye operasyonunda İncirlik Üssü kullanılmadı

Bozdağ: Suriye operasyonunda İncirlik Üssü kullanılmadı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Suriye ilgili açıklamalarda bulundu, "Suriye operasyonunda İncirlik Üssü kullanılmadı" dedi

14 Nisan 2018 Cumartesi, 11:53 Güncelleme: 14 Nisan 2018 Cumartesi, 11:58

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ şu açıklamalarda bulundu:

"(Suriye rejimine yönelik operasyon) Türkiye, saldırı öncesi bilgilendirildi. Saldırıda İncirlik Üssü kullanılmadı."

"Saldırıdan önce ABD Genelkurmay Başkanı ile Türkiye Genelkurmay Başkanı, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Trumpın talimatlarıyla görüştü."

"ABD Genelkurmay Başkanı, Orgenaral Hulusi Akar ile görüştü"

"Suriye konusunda Türkiye'nin tutumu nettir. Suriye'de Türkiye; Esad rejimine, kimyasal veya konvansiyonel silah kullanımına, iç çatışmalara, insanların öldürülmesine, insanların yerinden yurdundan edilmesine, DEAŞ, PKK, KCK, PYD/YPG dahil bütün terör örgütlerine, karşıdır. Türkiye'ye göre Suriye'de; Esad rejimi ile DEAŞ, PKK, KCK, PYD ve YPG dahil tüm terör örgütlerine destek, kimyasal silahla öldürme gibi konvansiyonel silahlarla da öldürme, can ve mal emniyetinin yokluğu, zorunlu göç, ülkeler arası nüfuz, güç ve çıkar yarışı da yanlıştır. Türkiye, Duma'ya rejimin kimyasal saldırısını her düzeyde şiddetle kanadı ve çok net bir tutum ortaya koydu. Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan, Sayın Trump ve Sayın Putin ile görüşmeler yaptı. Türkiye, bir nevi ABD ile Rusya arasında çözüm için arabuluculuk yaptı. Suriye'deki hedeflere ABD, İngiltere ve Fransa saldırısından önce ABD Genelkurmay Başkanı ile Türkiye Genelkurmay Başkanı, Sayın Cumhurbaşkanımız ve  Sayın Trump'ın talimatlarıyla görüştüler. Türkiye, saldırı öncesi bilgilendirildi. Saldırıda İncirlik Üssü kullanılmadı."

 

 


ÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 99.347 -0,49
USD/TRY 5,6276 -2,29
EUR/TRY 6,3785 -2,11
EUR/USD 1,1315 0,11
FAİZ 18,65 0,38
ALTIN/ONS 1.318,31 0,35
BRENT 66,74 -0,43
© haberturk.com
Yukarı