Advertisement

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İBB Başkanı Mevlüt Uysal ekmek fiyatlarında yaşanan artışın arrdından ortak basın toplantısı düzenledi. Vali Şahin yaptığı açıklamada ekmeğe zam yapılmayacağını belirtti. Uysal ise, halk ekmek uygulamasının devam ettiğini, 250 gram ekmeğin 75 kuruştan satıldığını duyurdu.

Vali Şahin'in açıklamaları şu şekilde:

"250 gram ekmek 1.25 TL olarak satılıyor. Ekmek fiyatında bir değişiklik yok. 200 gram ekmek 1 TL'den tüketiciye ulaştırılacak. Farklı fiyat uygulayanlarla ilgili hem biz Valilik olarak, hem ticaret odamız hem de ilçe belediyesi zabıtaları denetleyecek."

Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın açıklamaları:

"Sevgili vatandaşlarımıza ekmekteki dalgalanmadann dolayı açıklama yapıyoruz. Halk ekmeğin temel hedefi fiyatlarda dengelemeyi sağlamak, kaliteli ve sağlıklı ekmek sağlamak. Halk ekmeği 75 kuruştan satıyoruz. Amacımız esnafla rekabet değil. Biz kamu hizmeti yapıyoruz. Bizim bazı maaliyetlerimiz az olabilir. Ekmekte de kamu hizmetini öne alırsak 2 milyon ekmek rakamını daha da yukarı çıkarabiliriz. Açıklanan rakamlar esnafı zorda bırakmayacak rakamlar. Bu dönemleri fırsat bilip, özellikle değerlendirip artış yapmaya kalkan varsa tedbir alacağız"

haberturk.com