Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 5 Ekim 2018

EKONOMİ

1- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, üçüncü çeyreğe ilişkin banka kredileri eğilim anketini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Hindistan'da temaslarda bulunacak.

(Yeni Delhi)

2- 2018 Nobel Barış Ödülü Töreni düzenlenecek.

(Oslo)

3- Gazze sınırında "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterileri düzenlenmesi bekleniyor.

(Gazze)

4- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler izleniyor.

(Sana)

5- Endonezya'da yaşanan depremin ardından arama kurtarma ve yardım çalışmaları takip ediliyor.

(Palu)

GÜNCEL

1- Şehitlerimizi uğurluyoruz.

- Batman Gercüş ilçesi kırsalındaki terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Neşet Gök'ün cenazesi Eskişehir'de, Uzman Çavuş Okan Dinçer'in cenazesi Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde toprağa verilecek.

- Şehit Jandarma Uzman Çavuş Özgür Can İnce için cuma namazı sonrası Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde cenaze töreni düzenlenecek.

(Eskişehir/Balıkesir/Ankara)

2- FETÖ davaları

- Darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 469 sanıklı davaya Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki duruşma salonunda devam edilecek.

(Ankara/09.30)

- Darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili, aralarında sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de bulunduğu 224 sanığın yargılandığı "çatı" davasının görülmesine Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki duruşma salonunda devam edilecek.

(Ankara/09.30)

- FETÖ/PDY üyesi eski polislerin, terör örgütü DHKP/C'ye sızdırdığı elemanlarca kaos eylemleri gerçekleştirmeyi hedefledikleri iddialarına ilişkin, eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer ile eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 13 sanığın yargılanmasına, İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(İstanbul/11.00)

AA