Advertisement

Beyaz Saray Ekonomi Konseyi Direktörü Larry Kudlow, Bloomberg Television ile gerçekleştirdiği mülakatta ABD ekonomisine ilişkin değerlendirmede bulundu.

İşsizlik oranının düşüşünü sürdürebileceğini söyleyen Kudlow, “İnsanlar iş gücüne dönüyor ve ücretler yükseliyor” dedi. ABD'de Cuma günü Eylül ayı tarım dışı istihdam raporu açıklandı.

“Sağlıklı dolar sağlıklı ekonomi demektir.” diyen Kudlow, “Biz istikrarlı ve güçlü bir dolar istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Fed'i ya da dolar politikası etkilemeye çalışmıyoruz.” diyen Kudlow, uzun vadeli tahvil faizlerinin güçlü ekonomi beklentilerini yansıttığını belirtti.

Çin ile değerlendirmede de bulunan Ekonomi Konseyi Direktörü, “Sözde dost Çin pek çok kötülük” yaptı dedi ve ABD Başkanı Trump'ın ticaret politikasının Çin'in dikkatini çektiğini ifade etti.

Kudlow, Trump'ın Çin ile ilişkilerin “bozuk” olduğunu düşündüğünü ifade etti ve Trump ile Çin Devlet Başkanı Xi ile olası bir görüşme gerçekleştirebileceğine ilişkin bir tartışma olduğunu söyledi.