Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 29 Kasım 2018

1- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği Arjantin'de ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

(Buenos Aires)

2- TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İran İslam Cumhuriyeti Parlamento Başkanı Dr. Ali Ardeshir Larijani ile görüşecek, Asya Parlamenterler Asamblesi (APA) 11. Genel Kurulu Açılış Töreni'ne katılacak, APA 11. Genel Kurulu katılımcıları onuruna akşam yemeği verecek.

(İstanbul/13.30/15.15/19.30)

3- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 34'üncü Toplantısı'nın kapanış oturumu ile Yozgat Tanıtım Günleri’nin açılışına katılacak.

(İstanbul / 13.30 / 16.30)

4- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya'da Friedrich Ebert Vakfının düzenlediği panelde konuşacak.

(Berlin)

5- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nın konuğu olacak.

(Ankara/10.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara Hakimevi'nde düzenlenecek Yargı Reformu Stratejisi Toplantısı'na iştirak edecek.

(Ankara/10.00)

2- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Tapu Senetlerinin Yenilenmesi ve e-Devlet Uygulamaları Tanıtım Programı"na katılacak.

(Ankara/11.00)

3- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı'na iştirak edecek.

(İstanbul/16.45)

4-TBMM'den

- Genel Kurulda, Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam edilecek.

(TBMM/14.00)

- KİT Komisyonunda Türk İhracat Kredi Bankası ile Tasfiye Halindeki Türkiye Emlak Bankası Genel Müdürlüklerinin 2015 ve 2016 yıllarının hesapları ele alınacak.

(TBMM/11.00/12.30)

EKONOMİ

1- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile TZOB arasında imzalanacak iş birliği protokolü imza törenine katılıyor.

(Ankara/09.00)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, BTK'de Satcom Vision 2018’e iştirak edecek.

(Ankara/09.30)

3- İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Üye Ülkeler İkinci Arabuluculuk Konferansı başlayacak.

(İstanbul/10.00)

4- TÜİK, kasım ayı Ekonomik Güven Endeksi ile bu yılın üçüncü çeyreğine ilişkin iş gücü girdi endekslerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

5- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, haftalık para ve banka istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Kazakistan'da Suriye konulu 11. Astana Toplantısı'nın ana oturumu yapılacak.

(Astana)

2- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ile bölgedeki durum izleniyor.

(Halep/İdlib)

3- Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülmesinin yansımaları takip ediliyor.

(Riyad/Washington/Ankara)

4- Ukrayna ile Rusya arasında Azak denizinde yaşanan gerginlik takip ediliyor.

(Kiev/Moskova)

GÜNCEL

1- Edirne'deki sel felaketine ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Edirne)

2- Kuzey Marmara Otoyolu'ndaki iş kazasına ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Kocaeli)

3- FETÖ davaları

- Darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 474 sanığın yargılandığı davaya Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)

- Darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de aralarında bulunduğu 224 kişinin yargılandığı davaya Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)

- Darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 243 kişinin yargılandığı davaya Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek. (Ankara/09.30)

- FETÖ/PDY'nin, takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptıkları ve şüphelilere kumpas kurarak darbeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla terör örgütü elebaşı firari Fetullah Gülen, ABD'deki Hakan Atilla davasında tanıklık yapan Hüseyin Korkmaz ile eski Emniyet Müdürü Yakub Saygılı'nın da aralarında bulunduğu 13'ü tutuklu 69 sanığın yargılanmasına devam edilecek.

(İstanbul/10.00)

- FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, aralarında eski Bursa Valisi Şahabettin Harput ile bazı iş adamlarının da bulunduğu 11'i tutuklu 60 sanığın yargılanmasına 8. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Bursa/10.00)

- FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, aralarında eski adliye katiplerinin de bulunduğu 4'ü tutuklu 94 sanığın yargılanmasına 2. Ağır eza Mahkemesinde devam edilecek.

(Bursa/10.00)

AA