Advertisement

Bakan Turhan: Online tanzim satış dönemini başlatıyoruz

Bakan Turhan: Online tanzim satış dönemini başlatıyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, tanzim satışlarının yakın zamanda Türkiye'nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com'da başlatılacağını söyledi. Bakan Turhan, "Proje kapsamında tarım ürünlerinin vatandaşımıza ulaşması sürecinde yaşanan aracı hizmet ücretlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz" dedi

13 Şubat 2019 Çarşamba, 13:22 Güncelleme: 13 Şubat 2019 Çarşamba, 14:04

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Cahit Turhan, "Sebze ve meyve fiyatlarının ciddi yükselişi ile birlikte Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında vatandaşlarımıza ekonomik fayda sağlamak amacıyla uygulama koyulan tanzim satışlarını, yakın zamanda Türkiye’nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com’da başlatıyoruz." dedi.

"ARACI HİZMET ÜCRETLERİNİ ORTADAN KALDIRMAYI AMAÇLIYORUZ"

Bakan Turhan" Tarım ve Orman Bakanlığımızın desteği ve PTT AŞ güvencesiyle başlatılan bu proje kapsamında tarım ürünlerinin vatandaşımıza ulaşması sürecinde yaşanan aracı hizmet ücretlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. www.epttavm.com internet adresinde e-Tanzim olarak hizmete sunulan meyve ve sebzeler tanzim fiyatları ile satılırken, tüm ürünler PTT Kargo ve Lojistik aracılığı ile güvenle vatandaşlarımıza ulaştırılacaktır. Vatandaşlarımızın tanzim noktalarında sıra beklememesi, sebze ve meyvelerini uygun şartlarda ucuz olarak alabilmeleri için Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com olarak sorumluluk üstlendik. Vatandaşımıza ekstra ücret yansımaması ve uygulamada avantajların artırılması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte çaba içerisindeyiz. e-Tanzim uygulamamamızın süratle başlatılması için de çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz." dedi.

haberturk.comÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 95.182 0,00
USD/TRY 5,8054 -0,12
EUR/TRY 6,6245 0,11
EUR/USD 1,1406 0,06
FAİZ 19,41 0,00
ALTIN/ONS 1.434,33 1,03
BRENT 64,29 -0,88
© haberturk.com
Yukarı