Advertisement

Türk madencilik şirketi Velutsan ve Almanya'nın önde gelen demir-çelik işletmelerinden Tröster Systeme Und Komponenten'in (TSK) ortaklığı Velutsan TSK'dan yapılan yazılı açıklamada, merkezi İzmir'de bulunan firmanın Bandırma'nın Edincik mevkisinde 8 bin 500 metrekarelik alana kurulu çelik konstrüksiyon fabrikasının, 18 Şubatta faaliyete başlayacağı belirtildi.

Dünya genelinde ''Mero'' ve ''Schmidlin'' markalarıyla tanınan TSK'nın, Vevelutsan ortaklığıyla kurulan fabrika için 7 milyon Euro yatırım yaptığı kaydedilen açıklamada, ilk etapta 400 kişinin işe başlayacağı ve yıl sonuna kadar bu rakamın 600'e çıkarılacağı söylendi.

Türkiye'de ses getirecek projelere imza atmayı amaçladığını belirten Velutsan TSK'nın açıklamasında, yakın bir zamanda Türkiye otomotiv yan sanayi sektörüne de girerek 45 milyon Euro değerinde yeni yatırımlar planlanıldığına yer verildi.

TSK'nın referansları arasında Sofya Havaalanı, Frankfurt Borsası Genel Müdürlük binası, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki Yas Adası'nda bulunan ''Ferrari Dünyası'' gibi önemli yapılar yer alıyor.