Advertisement

İşsizlik verilerinin yeterince düşük gelmemesi sebebiyle tüm gün kazanç ve kayıp arasında gidip gelen ABD hisseleri haftanın son işlem gününü yükselişle kapadı.

S&P 500 Endeksi yüzde 0,29 yükselerek New York'ta 1.310,86 seviyesinden kapandı. Gün içindeki Mısır'daki isyanın endişesiyle gerileyen Dow Jones Endeksi ise yüzde 0,25 artışla 12.092,20 seviyesine ulaştı. Nasdaq 100 Endeksi ise yüzde 0,56 artışla 2.769,30 seviyesine ulaştı.

Kazancı analistlerin tahminlerini aşan ABD'nin en büyük et ürünleri markası Tyson Foods hisseleri en az yüzde 6.3 yükseldi. Kazançları tahminleri aşan bir diğer şirket Aetna şirketinin hisseleri ise yüzde 9.9 sıçradı. Las Vegas Sands Corp.'un ise satışlarının görünümünü yakalayamadığını açıkladıktan sonra hisseleri yüzde 7.5 geriledi. UBS AG demir - çelik sektörü için zayıf fiyatlar açıkladıktan sonra U.S. Steel Corp. hisseleri yüzde 3.7 düştü.

“Bu yavaş ve istikrarlı bir toparlanma" diyen Solaris Varlık Yönetimi'nin baş yatırım danışmanı Timothy Ghriskey, “Her şeyden önemlisi ortadaki gelişme. Bu piyasa Mısır'daki krizle birlikte daha dirençli hale geliyor. " yorumunda bulundu

BU HABERE YORUM YAZ
 
05 Şubat 2011 Cumartesi, 13:15 Misafir son bir ayda gop'lardan realizasyonla dolarlarin abd ye dönmesi ile abd borsalarina para girmeye başladi ve bu devem edecek ve diğer borsalardaki düşüşleri dengeleyecek.sonuçta misir olayi da bitmek üzere ve imkb de yükseliş yönünde gidecektir.favorim yabancilarin da al raporlari vermeye başladiği akçansadir.