Advertisement

İSTANBUL (A.A) - 22.02.2011 - ABD'deki Best Buy üst yönetimi, şirketin global bazda kısa ve uzun vadeli beklentileri doğrultusunda Türkiye pazarından çıkma kararı aldı.

Best Buy'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Best Buy üst yönetimi, alınan bu kararın Türkiye'deki çalışanların ve şirketin başarısıyla bir ilgisi olmadığını belirtti.

Firma, önündeki geçiş döneminde müşterilere ve iş ortaklarına karşı olan zorunlu tüm hukuki ve ticari sorumlulukların zamanında ve eksiksiz olarak yerine getirileceğini duyurdu.

Best Buy Türkiye'den yapılan açıklamada ise şu görüşlere yer verildi:

''Best Buy Türkiye olarak önümüzdeki aylarda bir geçiş dönemi yaşayacağız. İzmir ve Ankara mağazalarımızda Best Buy olarak müşterilerimize en üstün hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Öncelikle çalışanlarımızı koruyacak ve markamızın saygınlığını güvence altında tutacak şekilde mağazalarımızın devri veya kapatılmasını içeren farklı opsiyonları değerlendirip hissedarlarımız için en doğru kararı vereceğiz.''

BU HABERE YORUM YAZ
 
22 Şubat 2011 Salı, 14:47 Misafir en iyisini yapar, çünkü varlığıyla yokluğu belli değildi, gelmiş ankarada temellide mağaza açmış, e haliyle gidersin türkiyeden