Advertisement

İstanbul ''Güven Timleri''nde görev yapacak 425 polis memurunun eğitimlerine başladı.

Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde kentin merkezi yerlerinde, büyük caddelerinde, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, spor müsabakalarında bulunduğu yerin özelliklerine göre sivil giyimleri ile vatandaşların arasında güvenliği sağlayan güven timlerine yeni katılacak 20'si kadın 425 polis memuru eğitime alındı.

Yeni personel, yaklaşık bir ay sürecek eğitmeleri süresince teknik takip, güven timi eğitimi, suç, suçlu profilleri, takip ve yakın savunma konularında uzmanlar tarafından eğitilecek.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Gayrettepe'deki seminer salonunda eğitime alınan yeni personele yönelik bir konuşma yapan Asayiş Şube Müdürü Yener Ülgütol, güven timlerinin İstanbul'da 2009 yılında 471 kişilik bir ekiple göreve başladığını hatırlatarak, ''Şimdilik İstanbul'un çok kalabalık ve yoğun yerlerinde görev yapıyoruz. Güven timlerinin sayısını önümüzdeki 2 yılda 3 bine çıkarmayı planlıyoruz. Yeni personelin de katılımıyla İstanbul'un birçok yerinde görevde olacağız. Suçun engellenmesinde vatandaşlarla yakın ilişkiler konusunda güven timlerinin önemi büyük'' dedi.

Polis memurluğuna geçen 4 yıllık üniversite mezunları arasından mülakatla seçilen yeni 425 polis memurunun katılımı ile İstanbul'da görev yapacak güven timleri, personel sayısı 1525'e ulaşacak.