Advertisement

YGS’deki şifre iddialarına ilişkin tartışmalar şiddetini artırarak sürdürüyor. Kopya iddialarının çokça konuşulduğu YGS'ye ilişkin savcılık soruşturması devam ederken, ÖSYM'den ilk iptal kararı geldi. 8 ildeki cezaevlerinde yapılan fen bilimleri sınavı, hatalı kitapçık nedeniyle iptal edildi.

ÖSYM, basında yer alan iddiaları kabul ederek sınavı iptal ederken sınavın Cumartesi günü tekrarlanacağı ve 150 adayın sınava gireceği belirtildi.

YGS'nin yapıldığı gün, bazı cezaevlerine hatalı kitapçıkların gönderildiği, yedek kitapçıkların da hatalı olduğu ve bu nedenle 12.50'de sona ermesi gereken sınavın 17.00'ye dek sürdüğü; sınav devam ederken de sonuçların açıklandığı iddiaları gündeme gelmişti.

Eğitim uzmanlarına göre ÖSYM tarihinde ilk kez bu tarz bir olay yaşanıyor.

ÖSYM’nin bu kararı ile sınav bütünlüğünün tamamen bozulduğunu savunan uzmanlar,   “bu 150 adaya özel soru hazırlanması eşitlik ilkesine aykırı, sınav bütünlüğü de bozulduğunu” düşünüyor.

BU HABERE YORUM YAZ
 
27 Nisan 2011 Çarşamba, 21:49 Misafir turkıye cumhurıyetı devletı neden ılerlemıyos sorusuna gelecek genclerın elındedır degılde onları mahvedenlerın elndedır demek daha kolay olur...işini yapamıyorsan o koltugun hakkını veremıyorsan o zaman mılletın hakkına gırme kardesım adam ol ayakta alkıslan...hayatımızı mahvettınız sızı tebrık edıyoruz...alkişşşşşşşşş