Advertisement

Edirne Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yardımcı, dün yapılan genel seçimlerde çıkan sonucu değerlendirdi. Yardımcı, ''Koalisyon olsaydı Türkiye en az iki yıl kendini toparlayamazdı'' dedi.

Seçimlerde çıkan sonucun halkın hükümete olan güvenini gösterdiğini belirten Yardımcı, ''İktidar partisi için bu çok büyük bir başarı. İktidarda olan parti yıpranır denir. Ama AK Parti, 2-3 dönemdir oylarını artırarak tek başına iktidara geldi. Dediğim gibi çok güzel bir başarı'' dedi.

Ülkede istikrarın çok önemli olduğunu vurgulayan Yardımcı, şöyle devam etti:

''İstikrar çok önemli. En az 4 yıl daha önümüzü görebileceğiz. Bu memnuniyet verici bir durum. Koalisyon olsaydı Türkiye en az iki yıl kendini toparlayamazdı. Türkiye için çok iyi oldu. Anayasa değişikliği de çok önemli. Sayın Başbakan yaptığı konuşmasında, birlik, bütünlük sağlayarak Anayasa değişikliğini gerçekleştirmeyi çalışacaklarını söyledi.

Diğer taraftan, seçimleri Edirne için de değerlendirecek olursak, iktidar partisinden bir kişide olsa Ankara'ya göndermemiz Edirne açısından kazançtır. Bildiğiniz gibi ben en az bir milletvekilinin iktidar partisinden çıkması için çaba harcadım. İktidar partisinden milletvekilimizin olması halinde Ankara'da iş yapmak daha kolay. Sayın Mehmet Müezzinoğlu Edirne için bir kazançtır.''

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Güler de halkın iradesi ili çok güzel bir seçim geçirildiğini ifade etti. Edirne'de havanın yağışlı olmasına rağmen katılımın yüzde 90 olduğunu anımsatan Güler, ''Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun'' dedi.