Advertisement

Ankara'da aniden bastıran yağmur ve dolu hayatı felç etti.

Öğle saatlerinde başlayan yağmur ve dolu yağışı şiddetini artırarak devam etti. Yağış nedeniyle, kentteki pek çok alt geçit ve yol sular altında kaldı.

Özellikle Çetin Emeç Bulvarı üzerindeki altgeçiti su basması nedeniyle 3 araç mahsur kaldı. Araçtaki vatandaşların kendi imkanlarıyla araçlarından çıktıkları öğrenildi. Araçları kurtarmak için balıkadamlar koprüdeki çalışmalara katıldı.

-Vali Yüksel: ''Ankara'da şu anda yağmur ve gökgürültüsü dışında genel hayatı olumsuz etkileyen bir durum yaşanmıyor"

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, başkentte şu anda yağmur ve gök gürültüsü dışında hayatı olumsuz etkileyen bir durum yaşanmadığını belirtti.

Yüksel,  Ankara'da 84 yıldır bu oranda bir yağış olmadığını belirterek, senenin ilk günlerinden itibaren tempolu yağışların görüldüğünü söyledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün saat 13.00 itibariyle dolu ve kuvvetli yağış uyarısı yaptığını anımsatan Yüksel, bunun üzerine kamu kurum ve kuruluşlarının uyarıldığını ve gerekli önlemlerin alındığını ifade etti.

Şu an itibariyle 1 saatte metrekareye düşen yağış miktarının Kızılay'da 13,4, Haymana'da 10,8 olduğunu anlatan Yüksel, ''Bunlar çok olağanüstü yağışlar değil gök gürültüsü olduğunda insanlar paniğe kapılıyor. Ankara'da şu anda yağmur ve gök gürültüsü dışında genel hayatı olumsuz etkileyen bir durum söz konusu değildir'' dedi.

Yağış nedeniyle hayatı olumsuz etkileyen bir durumun yaşanmadığına dikkati çeken Yüksel, özellikle Çankaya ve Gölbaşı ilçelerine dolu yağdığını, şu andaki teknik kayıtlara göre bazı alt geçitlerde su birikintilerinin olduğunu söyledi.

Vali Yüksel, yağışların akşam saat 20.00 itibariyle kenti terk edeceğini kaydetti.