Advertisement

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Genel Sekreteri Nazif Demir, futbol takımlarını kamp yapmaları için Kapadokya'ya beklediklerini söyledi.

Demir, Nevşehir ve Kapadokya bölgesinin ikliminin spor kamplarına oldukça elverişli olduğunu belirterek, bölgenin gerek iklim, gerekse spor tesisleri ve konaklama merkezleri açısından takımlar için kamp yapılabilecek en iyi mekanlardan biri olduğunu kaydetti.

Özellikle futbol takımlarını kamp için Kapadokya'ya beklediklerini ifade eden Demir, geçmiş yıllarda birçok birinci lig futbol takımının kamp için Kapadokya'yı tercih ettiğini anımsattı.

Bölgede bulunan bazı otellerin spor tesislerinin de bulunduğuna dikkati çeken Demir, ''Bölgemizde geçtiğimiz yıllarda Süper Lig, Bank Asya 1. Lig, TFF 2 ve 3. Lig'den birçok takım kamp yaptı'' dedi.

Demir, Kapadokya'nın tatil amaçlı ziyaretçilerin yanı sıra futbol turizminin de merkezi olma yolunda ilerlediğini de sözlerine ekledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ise bölgenin aynı anda 50 takıma hizmet verebilecek kapasitede tesislere sahip olduğunu söyledi.

Nevşehir'in yaz kampları için en iyi illerden biri olduğunu dile getiren Çintimar, ''Hem iklim koşulları, hem organizasyon becerisi hem de spor alt yapısı ile yaz kamplarına en uygun illerden biriyiz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı 15, otellerimizle birlikte de toplam 22 sahamız var'' dedi.

Çintimar, bölgedeki spor tesislerinin standartlara uygun ve bakımlı olduğunu vurgulayarak, yaz kampları organizasyon şirketlerini ve takımları bölgeye davet etti.