Advertisement

Ramazanın gelmesiyle birbirinden farklı iftar menüsü sunan restoranların, müşteri çekebilmek adına çeşitli internet siteleri aracılığıyla indirim imkanları sunmaları tüketiciyi sevindiriyor.

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, son dönemlerde, çeşitli sektörlerdeki firmaların farklı indirim oranlarını bazı internet siteleri aracılığıyla müşterilerin hizmetine sunmasına yönelik uygulamaya olan ilgi arttı.

İndirim oranlarının duyurulup, siteden satın alınan şifre ile yararlanılan uygulamada bugüne kadar spordan, tatile, elektronik eşyadan güzellik seanslarına kadar çeşitli imkanlara kavuşan tüketiciler, Ramazanın gelmesiyle birlikte bu sitelerde restoranların indirim yarışına tanık oluyorlar.

İnternet sitelerinin ''Ramazan özel'' bölümlerinin altında indirim oranlarını duyuran restoranlar, yarışta öne geçebilmek için çeşit artırırken, fiyatları da indiriyor. Ramazan dolayısıyla azalan işlerini yeniden canlandırabilmek için böyle bir yönteme başvuran restoranların bazılarının sundukları indirim oranları ise görenleri şaşırtıyor.

İnternet siteleri aracılığıyla müşterisiyle buluşan restoranlar, orucunu dışarda açmak isteyenlere 20'yi aşkın çeşitten açık büfeye kadar çeşitli seçenekler sunuyor.

''Muhteşem manzara eşliğinde iftar keyfi'' veya ''Fasıl eşliğinde iftar keyfi'' gibi sloganlarla müşteri çekmeye çalışan restoranlar, yüzde 20'lerden yüzde 70'lere varan indirim imkanları sunuyor.

Restoranlar arasında 120 lira olan 28 çeşit iftar menüsünü yüzde 60'a varan indirimle sunan bile yer alırken, kahvaltılıklardan zeytinyağlılara, ana yemeklere kadar çeşitli lezzetle donatılmış, fasıl eşliğinde açık büfe iftar yemeği için geçerli 20 TL değerindeki alışveriş çekini 2 TL'ye satan iş yerleri de bulunuyor.

Restoranların çoğunluğu indirimler ve çeşit zengini menü ile müşteri kapma yarışına girerken, bu yarıştan en karlı çıkan ise iftarını evi dışında açmak isteyen tüketiciler oluyor.

Çok sayıda indirim oranını müşterisine sunan restoranlar içinde, internet sitelerinden alınan indirim imkanlarının ramazan sonuna kadar kullanılabileceğinin belirtilmesi dikkati çekiyor.