Advertisement

Ekonomilerde yaşanan belirsizliklerle New York Ticaret Borsası'nda altın kontratları ilk kez 1.801 Dolara ulaştı.

2008 yazında 900 dolar olan altın, giderek yükseldi.

Metal, 5 Ağustos'ta kredi derecelendirme kuruluşu S&P'nin dünyanın en büyük ekonomisi ABD'nin kredi notunu düşürmesi ve Avrupa'nın borç krizinin derinleştiğine yönelik endişelerle rekor üstüne rekor kırıyor.

BU HABERE YORUM YAZ
 
11 Ağustos 2011 Perşembe, 13:49 Misafir sıradan vatandaş borsaya gırmez ulkemızdekı ortalama gelır aylık dıyelım 1 ooo tl aile de 2 kişi çalışıyor 2 000 tl gelır bunun 1 ını bırıktırıyorlar insanlar her ay bın liralık hısse senedımı alıcak alım satımı kolay olan altın dolar euro bıraz daha halka yonelık yayın beklıyoruz ekonamı kanallarından halkın % kaçı borsa oynuyor bı araştırın halka gore yayın yapın bıraz
11 Ağustos 2011 Perşembe, 00:30 cihan sak öncelikle altın fiyatının yükselmesinde para piyasasında sorun var her ne kadar yok denilse de bu böyle insanlar güvenli yatırım amacı ile hisse senedi alamazlar bunun yanında tahvil çok uzun vadeli çok dalgalı bir kur sistemi oldugundan spekülasyondan faydalanılması zor banka faizleri özellik getiri oranı çok düşük gayrimenkuller pahalı bu durumda elimizde fazla seçenek yok bence çözüm yolu faiz oranlarında gizli biraz kredi kullanım faizleri aşagı çekilmeli mevduat faizleri yükseltilmeli ayrıca çok altın yatırımı yapanlar sadece altının ons fiyatına degil dolar kuruna dikkat etsinler . . .
10 Ağustos 2011 Çarşamba, 22:29 ANIL ÖZCAN güvenli liman sayımız iki tane idi.birisi isviçre frangı(chf)diğeri ise iletken değerli maden altın. isviçre hükümeti parabiriminin aşırı değerlenmesinden rahatsız.dolayısıyla müdhale edicektir. geriye tek bir liman kalıyor sığınacak.altın nın onsu yıl sonu 2.10 olabilir.piyasalar bir kere yumruğu yedi.en ufak kaygı,endişe,panikte, altına yönelicektir.şimdi yeni sorunumuz resesyon değil, global pisikolojik tepki.