Advertisement

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, şike iddialarına yönelik soruşturmada adı geçen şüpheli kişi ve kulüplerle ilgili olarak bu aşamada bir hüküm verilmesinin doğru, adil ve hakkaniyete uygun olmayacağını, kararın, iddianamenin kabulü ve ardından federasyon tarafından savunmaların alınmasının ardından verileceğini açıkladı.

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen şike soruşturmasıyla ilgili olarak Yönetim Kurulu kararını açıklayarak, ''Federasyonumuzca yapılacak disiplin yargılamasının hukuka uygun ve adil bir biçimde gerçekleştirilebilmesi için, gizlilik kararının kaldırılması şarttır'' dedi.

Futbolda yürütülen şike soruşturması kapsamında TFF Etik Kurulu'nun raporunu alan TFF Yönetim Kurulu, ''yaptığı toplantıda gizlilik kararı nedeniyle soruşturmanın adil olarak gerçekleşmeyeceği düşüncesiyle nihai karar almak için oluşacak savcılık iddianamesinin beklenmesini'' kararlaştırdı.

Kurul, şike iddialarına yönelik soruşturmayla ilgili olarak tutuklu bulunan 17, tutuklu olmayan 35 kişiyi Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk etti.

"UEFA'NIN BİZE YAPTIRIMI SÖZ KONUSU DEĞİL"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, ''Şu anda UEFA'nın bize ve kulüplere herhangi bir yaptırımı söz konusu değildir'' dedi.

Radikal kararlar almayıp bilinçli davranacaklarını dile getiren Aydınlar, kararı alırken herhangi bir baskı görmediklerini belirterek, "hiçbir çekincemiz yok" ifadesini kullandı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
15 Ağustos 2011 Pazartesi, 18:46 Misafir klüplere dair radikal kararlar alınmadı belki ama belliki içerden haber sızdırıldığı kesin. bugün sportif şirketlerin nasıl tavan yaptığını gördük. tff de adamınız olsaydı suan zarar telafi eder yada bir günde yüzde 20 kazanç sağlayabilirdiniz