Advertisement

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bayram sonrası Anayasa konusunun biraz daha hareketlenmiş olacağını, yeni bir canlılık kazanacağını ifade ederek, ''Biz de bu yeni süreci en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız'' dedi.

Çiçek, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

Yeni dönemde meslek kuruluşlarına, meslek odalarına, sivil toplum kuruluşlarına çok önemli görevler düşeceğini belirten Çiçek, ''Çünkü Türkiye 12 Haziran seçimleriyle birlikte başta Anayasa konusu olmak üzere yeni bir döneme girmiş oluyor'' dedi.

Bu dönem vatandaşın yüzde 95'inin temsil edildiği bir parlamento olduğunu dile getiren Çiçek, şunları kaydetti:

''Meclisimiz inşallah sizlerle beraber yakın bir işbirliği içinde Türkiye'nin temel sorunlarını belli bir noktaya ümit ediyorum ki getirecektir. Çünkü, şu an hepimizi meşgul eden, rahatsız eden ve mutlaka çözümünü birlikte aradığımız bu sorunlar, Türkiye Cumhuriyetinin sorunlarıdır. Bir sorun devlet sorunuysa, o hepimizin sorunudur. Herkesin bu işte ne katkısı olacaksa onu yapmalıdır.

Bu yeni dönemin başka özelliği daha var; işte devlet sorunu olarak gördüğümüz bu sorunlar, birlikte çözülecek sorunlardır. Elbette birinci derecede sorumlu olanları vardır, bu sorunların çözümü noktasında ama bizim de her meselede mutlaka katkı vereceğimiz, sorunun çözümü noktasında birlikte bir arayış içerisinde olacağımız yeni bir döneme girmiş oluyoruz. O nedenle ASO geçmişte yaptığı bir çok çalışmayla, çabayla, gayretle bu işlerin anlaşılmasına, çözülmesine büyük katkı verdi. Ümit ediyoruz ki bu tecrübelerini, çabalarını yeni dönemde de sürdürecektir. Ben şimdiden bu katkılarınızdan, çabalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bayram sonrası Anayasa konusu sayın genel başkanların açıklamalarından anlaşılıyor, biraz daha hareketlenmiş olacak, yeni bir canlılık kazanacak. Biz de sizlerle birlikte bu yeni süreci en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız.''