Advertisement

İngiltere'de ekonomik büyüme, imalat sanayindeki daralmanın etkisiyle yılın ikinci yarısında yavaşladı. Bu durum, Başbakan David Cameron üzerinde, ekonomik büyüme için daha fazla adım atması yönündeki baskıları artırıyor.

İngiltere'de gayrı safi yurtiçi hasıla, yılın ikinci çeyreğinde yüzde 0.2 genişledi. Bu veri, geçen ay açıklanan rakam ile aynı. Bloomberg'in araştırmasına katılan 30 ekonomistin tahminlerinin medyanına göre, ekonominin yılın ikinci çeyreğinde yüzde 0.2 büyümesi bekleniyordu.

İngiltere ekonomisi, hükümetin bütçe kısıntıları ve hızlanan enflasyonun Tüketici Güvenini olumsuz etkilemesi sonucu, Eylül ayından bu yana büyümede sıkıntı çekiyor. Başbakan Cameron, Euro Bölgesi borç krizi ve küresel piyasalardaki olumsuzlukların İngiltere'nin mallarını sattığı büyük pazarları olumsuz etkilemesi sonucu, büyümeyi güçlendirecek yollar bulması konusunda baskı altında.

Deutsche Bank AG'nin Londra ofisinden ekonomist George Buckley, "Şu an için Cameron rahat. Ancak çift tabanlı resesyon ya a GSYİH'de düşüş durumunda, hükümet planları üzerinde baskı artacak" dedi ve "Bu tüketici resesyonundan çıkmak züre alacak. Son 10 yıldakine oranla daha yavaş bir büyüme dönemi görebiliriz" yorumunda bulundu.

 

BU HABERE YORUM YAZ
 
27 Ağustos 2011 Cumartesi, 07:19 Misafir ancak yeni gocmenlerle buyuyebilirler
27 Ağustos 2011 Cumartesi, 00:11 Misafir her sene gittiğim ölüdenizde ingilizler kriz ve parasızlıktan tatillerini iptal etmişler. ingilizler zamanında bodrum ve diğer tatil yerlerinde bulunan yazlıklarını yok pahasına satıyorlar. bu kriz çok fena vuracak. 2012 ye kadar bu durum devam edecek ama 2012 de artık yapacak bir şey kalmayacak tesbih tanesi gibi euro bölgesi çözülecek. abd de peşinden gelecek. abd euro bölgesini bahane ediyor ama euro bölgesini sabote eden abd bunu kimse söylemiyor. bol bol para basıp piyasaya sürdü. bu durumdan tek kurtuluş paraların altına endekslenmesidir. gerkirse altın 5000 usd ye çıksın