Advertisement

Bazı yatırımcıların hisse senetlerindeki düşüşün ardından diğer piyasalardaki kayıplarını telafi etmek için satışa yönelmesi altın fiyatlarını geriletebilir.

Spot altın, Singapur saatiyle 9:46'da 1,880.70 dolardan işlem gördü. Metal, 23 Ağustos'ta 1,913.50 dolarla rekor kırmıştı. Aralık teslim kontrat yüzde 0.4 artarak ons başına 1,883.90 dolardan işlem görerek yüzde 0.9'luk yükselişinin bir kısmını iade ederken euro bazında altın ise tüm zamanların zirvesini gördü.

"ALTINDAKİ DÜŞÜŞ SINIRLI OLUR"

China International Futures'ta analist olan Li Ning, "Dünyadaki ekonomik belirsizlikler göz önüne alındığında altındaki düşüş sınırlı olacaktır. Yatırımcıların kâr amacıyla satışa geçmesine rağmen yakın zamanda metal yeniden rekor seviyeyi test edebilir" dedi.

Cuma günü ABD'de açıklanan olumsuz verilerle Asya Borsalarında da satışlar yaşandı. Ülkede işsizlik oranının Ağustos ayında yüzde 9.1'de kaldığı görülmüştü. ABD borsalarında bugün tatil nedeniyle işlem yapılmayacak.

BU HABERE YORUM YAZ
 
05 Eylül 2011 Pazartesi, 19:00 Gökhan Kip bu haberin de etkisiyle satış yaptım, beklenen düşüşün ardından 1860 ya da 1840'lı seviyelerden yeniden alım pozisyonu alarak karlılığın artacağını düşünüyorum.
05 Eylül 2011 Pazartesi, 15:02 Misafir altın 1 ay düşer sonra yılbaşına kadar fırlar..
05 Eylül 2011 Pazartesi, 11:58 Misafir saçma altın düşmesini bekleyen çok bilmiş analistler.gerçek olan şu ki kağit para devamli basilir peki ya altin gün gelir maden ocaklarindan altin çikmaz ise ne olacak....piyasa analistleri ortami aptal sanip milleti kandiracaklarina piyasayi iyi okusunlar...abd batti....avrupa batti.........hala nasil kurtaririz yalanci sanal borsalarimizi diye düşünüyorlar,çok basit şirketler hisselrini geri alacaklar ve borsalar kapanacak...nillette rahat edecek analistlerde........havadan para kazanma dönemi kapanacak........