Advertisement

Euro Bölgesi'nde Yunanistan'ın temerrüde düşeceği endişeleri artarken, gözler Avrupa Birliği’nin en güçlü ülkesi Almanya'ya çevrildi. Almanya'nın, Yunanistan’ın olası bir temerrüdüne karşı nasıl harekete geçeceği merak edilirken, Başbakan Angela Merkel, önemli açıklamalarda bulundu.

Merkel, Yunanistan'ın kontrolsüz temerrüdüne izin vermeceklerini söyledi. Almanya Başbakanı Angela Merkel,"en önemli önceliğimiz Yunanistan'ın kontrolsüz bir temerrüde düşmesini önlemektir. Böyle bir durum yalnızca Yunanistan'ı değil, birçok ülkeyi vuracaktır" dedi.

Almanya'da bir radyoya röportaj veren Merkel, Euro Bölgesi’nin politik olarak bir arada tutulması gerektiğini vurgulayarak,bu konuda pozisyonunun çok net olduğunu ve Euro Bölgesi’nin politik olarak bir arada tutulması gerektiğini söyledi. Angela Merkel, “Yunanistan'ın bölgeden çıkması domino etkisi yaratır” dedi.

Avrupalı yetkililerin, söylediklerini dikkat etmesi gerektiğine dikkat çeken Merkel,"herkes söylediklerini iyice tartmalı. Piyasalarda rahatsızlık yaratmamamız lazım; zaten yeterince büyük belirsizlikler var" ifadelerini kullandı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
13 Eylül 2011 Salı, 17:16 Misafir yunanistan ab yide batağa çekiyor. isterlerse 1 trilyon euro verin yunanlılar rahata düşkün 1 senede yerler o parayı sonrada üstüne yatarlar